PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Po trzech kwartałach Komputronik z przychodami na poziomie 1,65 mld zł

Autor: dlahandlu.pl 16 lutego 2016 12:52

Komputronik S.A.,dystrybutor branży IT i elektroniki oraz operator e-sklepu komputronik.pl, w pierwszych trzech kwartałach roku obrotowego 2015/2016 odnotował skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 1,65 mld zł. W okresie tym uruchomiono nowy magazyn centralny, otwarto nowe salony, w tym flagowy Komputronik Megastore w Warszawie oraz drugi salonu outlet.

W 9 miesiącach roku obrotowego, rozpoczętego 1 kwietnia 2015 roku, Komputronik osiągnął skonsolidowany zysk ze sprzedaży brutto na poziomie 128,7 mln zł, co w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku rozliczeniowego stanowi spadek o 3,56%.
Łączna sprzedaż we wszystkich kanałach detalicznych, tj. w salonach i w sklepie internetowym, a także inicjowana w Internecie, wzrosła o 13%.

W przypadku spółek IT z Grupy również odnotowano wzrost przychodów o dynamice ponad 150% przy silnej presji na marże.

Spółka wypracowała 20,4 mln zł EBITDA wobec 32 mln zł EBITDA rok wcześniej (spadek o 37,05%).

Udział kosztów sprzedaży oraz ogólnego zarządu w przychodzie ze sprzedaży kształtował się na poziomie 7,1%, natomiast koszty działalności na poziomie skonsolidowanym wyniosły 117,2 mln zł, co w dynamice rocznej oznacza wzrost o 11,4%.
- Dodatkowa przestrzeń magazynowa była warunkiem koniecznym do dalszej rozbudowy asortymentu RTV i AGD, a także tworzenia submarki Komputronik Home. Obecnie klienci sklepu internetowego mają już do dyspozycji kilkanaście tysięcy produktów z 9 nowych kategorii produktowych – komentuje Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Poza inwestycją w nowy magazyn, do przyczyn wzrostu kosztów w ostatnich 3 kwartałach należy zaliczyć otwarcie centrum obsługi klientów, które z kolei pozwoli na zwiększenie penetracji rynku, a także rozbudowę zespołu pracowników odpowiedzialnych za nowe kategorie produktowe oraz inwestycje w obszarze spółek biznesowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane