PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poczta Polska gotowa do obsługi programu RODZINA 500+

Autor: pr 23 marca 2016 12:51

Poczta Polska będzie partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakresie wdrożenia i obsługi programu świadczeń RODZINA 500+.

- Szerokie społeczne zaufanie do marki Poczty Polskiej, doświadczenie przy wypłatach rent  i emerytur, rozwinięta infrastruktura i przeszkoleni pracownicy to kluczowe zasoby spółki, które umożliwią jej zapewnienie sprawnej obsługi wszystkich grup obywateli przy wdrożeniu i obsłudze programu świadczeń RODZINA 500+. Poczta Polska może zaoferować także wsparcie przy zbieraniu wniosków przez ponad 2500 Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, a także przez ponad 2500 Urzędów Miast i Gmin - podaje firma.

– RODZINA 500+ to najbardziej kompleksowy, prodemograficzny i prorodzinny program w historii Polski. Poczta Polska jako narodowy operator wyznaczony i jedyna w 100 procentach tak duża spółka państwowa obsługująca program RODZINA 500+ może być ważnym elementem funkcjonowania systemu przyjmowania wniosków i wypłacania środków rodzinom. Naszym celem jest odciążenie urzędów państwowych i zapewnienie jak najlepszej obsługi rodzinom – podkreślił Marek Chibowski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska oferuje szereg ułatwień Rodzinom, które będę korzystały za jej pośrednictwem z rządowego programu wypłaty świadczeń. Firma będzie udzielała m.in. informacji na temat programu poprzez specjalną infolinię utworzoną na potrzeby programu RODZINA 500+, a także w placówkach pocztowych, w tym dodatkowo  1158 dedykowanych stanowiskach informacyjnych.

Po pozytywnej weryfikacji wniosku, Poczta będzie doręczać rodzinom decyzje o przyznaniu świadczenia. Beneficjenci, którzy wybrali Pocztę będą mogli skorzystać z jednego z trzech sposobów wypłaty środków – wypłata gotówki w placówce pocztowej, przekazem pocztowym lub na rachunek w Banku Pocztowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane