PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Poczta Polska: W tym roku Polacy kupili więcej prezentów

Autor: pr/dlahandlu.pl 24 grudnia 2013 11:34

W ostatnim, pełnym tygodniu przed świętami Polacy wysłali o prawie 70 proc. więcej paczek niż w zwykłym okresie - taki jest odczyt Barometru Świątecznego Poczty Polskiej na chwilę przed Gwiazdką. Oznacza to, że w tym roku kupiliśmy więcej prezentów niż rok temu.

W tym roku gorączka świąteczna trwała do ostatnich dni przed Wigilią, co widać po liczbie wysłanych paczek. Mierzący tę gorączkę Barometr za tydzień 16-22 grudnia odnotował odczyt 169,88 proc. Paczek było więcej niż tydzień wcześniej, gdy odczyt Barometru był o ponad 4 punkty procentowe niższy i zdecydowanie więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem, gdy odczyt wynosił 136,06 proc.

- W tym roku pod choinką znajdziemy więcej prezentów niż rok temu. Zdecydowanie więcej będzie też tych kupionych przez internet. Tegoroczna gorączka świąteczna trwała dłużej i była zdecydowanie wyższa niż rok temu. - mówi Paweł Majtkowski, analityk Poczty Polskiej. Dodaje jednocześnie, że przed rokiem ostatni pełny tydzień przed świętami przyniósł spadek liczby wysyłanych paczek. - W tym roku jest inaczej i Polacy chętnie wysłali prezenty do ostatnich dni przed Wigilią - podkreśla Paweł Majtkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2014-01-02 14:59:43

  Juz nigdy nie wyślę pocztą żadnej paczki. Wysłałam paczkę 13 grudnia do Holandii. Zapłaciłam priorytet. Zapewniano mnie,że paczka bedzie na pewno na święta w ciagu 3-4 dni roboczych. Paczka dotarla dopiero 31 grudnia. Nadmieniam ,że Warszawa przytrzymała paczke 6 dni u siebie a po przekroczeniu granicy błądziła na terenie Holandii 10dni,zanim dotarla do Amsterdamu 30 grudnia. Dobrze,że zdązyli dostarczyć jeszczew tym roku. Powinnam się cieszyć. Kto zwróci mi za priorytet????Za co dranie biorą takie oplaty? Dlaczego trzymano paczkę w Warszawie az 6 dni?!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,30

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane