PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poczta Polska z maszyną paczkową za 50 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 6 października 2017 09:42

Poczta Polska podpisała umowę na dostawę, instalację i uruchomienie wraz z serwisem maszyny do opracowywania paczek. Warta 50 mln zł maszyna stanie w przyszłym roku w Zabrzu. Nowoczesny sorter wpisuje się w strategię Poczty na lata 2017-2021, której jednym z filarów jest rozwój usług paczkowo-kurierskich.

– Dostosowujemy infrastrukturę Poczty Polskiej do zmieniającego się rynku pocztowego i kurierskiego. – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej. – Nowoczesny sorter wpisuje się w nową strategię Poczty, której jednym z filarów jest rozwój usług paczkowo-kurierskich. Realizujemy plany rozwojowe, wymagające nakładów inwestycyjnych na średniorocznym poziomie blisko 400 mln złotych.

Przewidywana wydajność produkcyjna maszyny w Zabrzu to 12.800 sztuk paczek/godz. Urządzenie będzie w stanie posortować ok. 2 mln przesyłek w ciągu miesiąca. Przy zwiększonym wolumenie i wydłużeniu czasu pracy można będzie zwiększyć obsługiwany wolumen paczkowy do ok. 2,5 milionów sztuk miesięcznie.

Maszyna będzie wyposażona w 134 ześlizgi proste oraz 24 pionowe. Na ześlizgach prostych będzie się odbywało rozdzielanie przesyłek do poziomu placówek oddawczych i rejonów doręczeń paczkowych. Umaszynowienie ograniczy czynności wykonywane ręcznie tj. skanowanie przesyłek w czasie wyjęcia z kontenera oraz drogi przejścia pracowników w czasie wydzielania przesyłek. Sortownica przemieszczając automatycznie przesyłki odczyta adresy i skieruje paczki na odpowiedni ześlizg (kierunek) wykorzystując do tego m.in. automatyczne skanery.

Rozwój usług paczkowo-kurierskich to jeden z trzech filarów, na których zgodnie z nową strategią opiera się rozwój spółki. Paczka+ jest nową formą paczki, która ułatwia zarówno klientowi, jak i pracownikom obsługę wysyłek. Łączy w sobie wszystkie funkcjonalności, które do tej pory były dostępne w ramach PACZKI24 i PACZKI48. Podstawowa wersja Paczki+ zapewnia klientowi gwarancję terminu doręczenia w ciągu dwóch dni roboczych, odbiór w punkcie wybranym z najszerszej w Polsce sieci click&collect (placówki Poczty Polskiej, stacje benzynowe Orlen i sieć kiosków RUCH) oraz szereg usług dodatkowych.

Poczta, prócz dostosowania usług do klienta dba też o innowację i wsparcie młodych przedsiębiorców, m.in. o start-up Pakomatic, czyli samoobsługowe urządzenie, montowane w domach wielorodzinnych, dzięki któremu można odbierać i nadawać paczki. Jeszcze w tym roku, w ramach pilotażu, planuje uruchomić ok. 50 urządzeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane