Podatek: Brukselska organizacja zrzeszająca handlowców pomoże sieciom z Polski?

Autor: Puls Biznesu 7 lipca 2016 09:55

Organizacja zrzeszająca unijnych handlowców stanie w obronie polskich sieci przed nową daniną. W sporze z Węgrami odniosła sukces - podaje Puls Biznesu.

Nad podatkiem od sprzedaży detalicznej od wtorku pracują posłowie z sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Handlowcy z największych, zagranicznych sieci handlowych, działających nad Wisłą, nie zamierzają jednak składać broni.

Wsparcie dostaną od kolegów z brukselskiej organizacji zrzeszającej handlowców w Unii Europejskiej (UE) — EuroCommerce. Członkiem EuroCommerce jest Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD). Sama jednak nie zamierza iść na skargę do Komisji Europejskiej.

Maria Andrzej Faliński, dyrektor generalny POHiD, powiedział, że rozmawiali już na ten temat z EuroCommerce i prawdopodobnie to oni przygotują wniosek, by podatek w obecnym kształcie zablokować na forum unijnym. Ta organizacja ma odpowiednich ludzi i współpracuje z kancelariami prawnymi, które są wyspecjalizowane w takich sprawach.

Ministerstwo Finansów już dostało ostrzeżenie z Brukseli, że wprowadzenie progresywnego podatku od sprzedaży detalicznej może ograniczać konkurencję i zostać uznane za niedozwoloną pomoc publiczną. 

Czytaj więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. uczestnik narad POHiD 2016-07-09 12:25:41

    Co za chamstwo i zakłamanie POHiD to org lobbystyczna samych zagranicznych sieci i ona się zrzesza w zagranicznej org. Przecież gdyby POHiD był zainteresowany pomocą dla polskich marketów toby je zrzeszał a nie same zagraniczne. Ten podatek i tak jest mały. Czemu te sieci np. Macro, Selgros i tak dalej płacą podatek od obrotów w marketach na terenie swych krajów. Niech płaca i u nas!!!

  • La 2016-07-07 15:47:28

    niezalezna.pl/69164-wlasciciel-sieci-lidl-i-kaufland-dostal-900-mln-dol-gdzie-poszly-pieniadze-tajemnica

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane