Podatek dla sieci handlowych możliwy w wersji progresywnej

Autor: PAP 30 listopada 2015 09:09

Podatek dla sieci handlowych możliwy w wersji progresywnej fot. Henryk Kowalczyk

Stawka podatku od sklepów wielkopowierzchniowych mogłaby być progresywna - ocenia Henryk Kowalczyk, minister w Kancelarii Prezesa RM i przewodniczący Komitetu Stałego RM.

"Projekt, który prezentowaliśmy w czasie kampanii wyborczej jest gotowy i to jest projekt, który przewiduje opodatkowanie tych sklepów, które mają więcej niż 250 m kw. powierzchni handlowej i opodatkowanie podatkiem obrotowym 2 proc. od obrotów. Ale mamy bardzo dużo różnych uwag. Jest to wręcz lawina różnych pomysłów. Zrobimy konsultacje z zainteresowanymi stronami. (...) Pragnę podkreślić, że to nie jest nasze zobowiązanie doktrynalne, zarówno 250 m kw., jak i te 2 proc. A może na przykład stawka podatku powinna być progresywna, wiele osób zgłasza" - powiedział Kowalczyk w TVB24BiŚ.

"To znaczy, że zaczynamy powiedzmy od podatku obrotowego, najpierw przy mniejszych obrotach, powiedzmy 0,5 proc. i dochodzimy do 2 proc. przy coraz większych obrotach. Powierzchnia też może mieć znaczenie, bo może np. określać, jaki podmiot podlega temu podatkowi" - dodał.

Zaznaczył, że z podatkiem od sklepów wielkopowierzchniowych "będzie pewnie trudno wyrobić się do końca roku". "Na pewno w przyszłym (wejdzie w życie - PAP), i to w miarę na początku tego roku. Jak się uda, jak najszybciej" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Karol W. 2015-12-01 14:59:56

  Masz rację, od decyzji jest rząd, ale nie sądzę alby ta partia chciała dokopać naszym dużym i średnim firmom, co nie? Dlatego debaty pozwolą im usłyszeć opinie specjalistów, którzy się tym zajmują, aby to nie wyglądało ładnie tylko na papierze, ale też było niekrzywdzące dla nas, stąd kolega @mucha powołuje się na FPH, i ja też to popieram!

 • pol 2015-12-01 11:29:42

  od decyzji jest rząd a nie przedsiębiorcy po to został wybrany

 • mucha 2015-11-30 17:36:01

  Niech Pis pokaże że słucha polskich przedsiębiorców i im na nich zależy... poznamy to po tym jakie grupy zostaną zaproszone do debaty, czy tesco, leclerc i biedronka, czy forum polskiego handlu!

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  3,02

 • Min

  2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane