Podatek dzieli sieci handlowe - progresywny czy liniowy?

Autor: Puls Biznesu 5 stycznia 2016 09:19

Nowy podatek dzieli sieci handlowe działające w Polsce. Polski biznes przekonuje do progresji chroniącej rodzime sieci, a zagranica szuka sprawiedliwości w stawce liniowej - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Dzisiaj pewne jest jedno — powierzchnia handlowa raczej nie będzie już kryterium przy opodatkowaniu. Jak zapowiada resort finansów, jest kwestia rozłożenia w czasie stawek oraz ewentualnej progresji związanej z wielkością firm. Rząd wysłucha opinii handlowców na zaplanowanym pod koniec tego tygodnia specjalnym spotkaniu. W ciągu kilku dni, po spotkaniu z branżą, rząd będzie gotów pokazać swoją propozycję - pisze "PB".

Podatkowy pomysł PiS nie nabrał jeszcze ciała, ale już podzielił handlowców. Sklepy z polskim kapitałem powołały własną organizację branżową — Forum Polskiego Handlu (FPH) i mają pomysł, jak chronić rodzimy mały i średni biznes. To podatek progresywny, bez kryterium powierzchni, obejmuje też handel internetowy. Pomysł nie spodobał się największym graczom i części ekspertów.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2016-01-06 16:14:03

  To oczywiste że podatek nie powinien zależeć od powierzchni. Można mieć dużą powierzchnię a małe obroty i co wówczas. Są małe Biedronki mniejsze od sklepów PSS a robiące kokosy.Czyli podatek obrotowy i to progresywny tak aby nie dotknął nasz mały słaby handel rodzimy często funkcjonujący w dawnych dużych molochach po komunistycznych!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,10

 • Śr

  6,95

 • Min

  4,72

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane