Podatek handlowy będzie kosztem uzyskania przychodu?

Autor: www.dlahandlu.pl 11 kwietnia 2016 10:32

Według zapowiedzi Henryka Kowalczyka, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, podatek handlowy jest już gotowy. Możliwe, że znajdzie się w nim zapis o uznaniu za koszt uzyskania przychodu kwoty zapłaconego podatku od sprzedaży detalicznej, jak również zdefiniowania sieci handlowej jako podatnika.

2 lutego 2016  r. projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej został skierowany do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych, a także do Rady Dialogu Społecznego.

Aktualnie trwają prace nad nowymi rozwiązaniami w zakresie podatku. Jednym z  głównych założeń przyjętych w trakcie prac nad projektem jest, aby w możliwie najszerszym zakresie zostały uwzględnione uwagi zgłaszane przez przedsiębiorców oraz ich przedstawicieli.

 - (…) Odnosząc się do uwag i propozycji zmian oraz rozwiązań zgłoszonych do projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej,  za pośrednictwem Pani Poseł Bożeny Henczycy,  przez Polską Sieć Handlową NASZ SKLEP S.A. z Rzeszowa, uprzejmie informuję, że przedmiotem trwających prac analitycznych jest także kwestia możliwości uznania za koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym kwoty zapłaconego podatku od sprzedaży detalicznej, jak również zdefiniowania sieci handlowej jako podatnika tego podatku - czytamy w odpowiedzi Leszka Skiby z 24 marca na interpelację poseł Bożeny Henczycy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane