Podatek handlowy zapłaci każdy, kto unika płacenia CIT

Autor: money.pl 29 października 2016 09:27

Kolejna propozycja podatku handlowego - ma to być około 1,5-procentowa danina od wszystkich sklepów bez kwoty wolnej od podatku. Zapłaci go każdy, kto unika płacenia CIT - podaje money.pl

Choć rząd wstrzymał płacenie podatku detalicznego, a jednocześnie pracuje nad ustawą zawieszającą tę daninę na rok, to w Sejmie powstało nowe rozwiązanie. Posłowie skupieni wokół Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego chcą jednolitego podatku dla wszystkich sklepów.

Miałby on wynieść między 1,2 a 1,5 procenta od przychodów. Ostateczna stawka nie jest znana. Nie byłoby żadnych progów podatkowych uzależnionych od obrotu czy kwoty wolnej od podatku. To właśnie te kwestie najbardziej przeszkadzają Komisji Europejskiej, która zakwestionowała dotychczasową formułę.

Nowy podatek proponowany przez posłów miałby być płacony co miesiąc. Jednocześnie sklepy mogłyby jednak odliczyć go sobie od podatku dochodowego. Dzięki temu sieci, które uczciwie rozliczają się z fiskusem, mogłyby go w ogóle nie płacić.

Więcej money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,67

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane