PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Podatek od sklepów będzie jeszcze raz przeliczony

Autor: Onet.pl/PAP 2 lutego 2016 09:44

Podatek od sklepów będzie jeszcze raz przeliczony fot. shutterstock

Podatek obrotowy, który mają zapłacić sklepy będzie jeszcze raz przeliczony. Jak wyjaśnił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odesłała do Ministerstwa Finansów projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, aby resort przeliczył ponownie różne warianty progresji. Docelowo ma powstać nowa wersja projektu podatku obrotowego, która będzie poddana konsultacjom - podał Onet.pl

Pierwszą informację o odesłaniu przez KPRM projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej do Ministerstwa Finansów podało RMF FM.

"Te rozwiązania będą jeszcze podlegać konsultacjom. Zaprezentowane rozwiązania były bardzo robocze, to nie był jeszcze gotowy, ostateczny projekt, a jedynie pewne założenia, przymiarka do projektu" - powiedział PAP Kowalczyk.

"Rozmawialiśmy z przedsiębiorcami w Sejmie w piątek. Są różne propozycje, do tych propozycji były różne uwagi. MF przeliczy jeszcze różne warianty tej progresji i myślę, że za kilka dni powstanie projekt w nowej wersji i znów go skonsultujemy. Chcemy, żeby wokół tego było jak najmniej kontrowersji. Na pewno będzie progresja, w miarę płaska. Niektórzy postulowali o trzecią skalę, pośrednią. Nie chciałbym tu nic na razie uprzedzać. MF przelicza różne warianty i jak pokaże co z tego wyszło, wtedy będzie to kolejna propozycja do rozmów" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Cześka 2016-02-02 20:20:00

  Tak czy siak to zarówno sieci jak i drobni sklepikarze podniosą ceny. Zwykły Kowalski nie wie przecież kto jakie ma obroty. A różnej maści biznesmeni uzyskają tylko kolejny argument (jaki to ten handel ciężki) i "alibi" dla wprowadzonych podwyżek. I tak wszyscy będą happy, za wyjątkiem zwykłych zjadaczy chleba.

 • Ziuta 2016-02-02 18:31:22

  Tak czy siak, podatek będzie. Pytanie ile ? A stare już nie wróci.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane