PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Podczas Euro 2012 sklepy będą przyjmować płatności w obcej walucie

Autor: wp.pl 5 czerwca 2012 11:38

Podczas Euro 2012 sklepy będą przyjmować płatności w obcej walucie

Przedsiębiorcy deklarują, że w czasie mistrzostw będą realizować płatności także w walutach obcych. Niektórzy nie pogardzą nawet bilonem, bo duża liczba zagranicznych klientów przełoży się na większe zyski. Najważniejszy będzie jednak kurs przeliczeniowy na parę EUR/PLN i prowizja sklepu - podaje portal wp.pl.

Choć transakcje w obcych walutach można realizować w Polsce bez przeszkód od października 2008 roku, to, jak przyznają przedsiębiorcy, wciąż należą one do rzadkości. W najbliższych dniach to się zmieni. Przedsiębiorcy, którzy nastawieni są na zwiększenie zysków podczas mistrzostw Euro 2012, zapowiadają, że przyjmowanie euro stanie się normą - podaje wp.pl.

Punktów, w których obcokrajowcy, i nie tylko, będą mogli zapłacić w euro jest wiele. Znajdziemy wśród nich większość super- i hipermarketów oraz stacji benzynowych. Nie dotyczy to wyłącznie terenów przygranicznych.

We wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce będzie można płacić w banknotach euro. W sieci Carrefour już kilka lat temu wprowadzono specjalnie oznakowane kasy, w których można było płacić za zakupy w walucie obcej. W każdej placówce była co najmniej jedna specjalnie oznakowana kasa - czytamy w wp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane