PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Podwyżek cen nie będzie

Autor: PAP 13 czerwca 2014 12:02

Wskaźnik Przyszłej Inflacji, prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych, spadł w czerwcu o 0,1 pkt wobec miesiąca poprzedniego - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Co prawda od listopada ub. roku przez kolejne sześć miesięcy wskaźnik wykazywał tendencję do wzrostu, jednak rósł z rekordowo niskiego poziomu. Spożycie indywidualne odradza się bardzo umiarkowanym tempem, równie powoli rosną kredyty konsumpcyjne - napisano w komunikacie.
Dodano, że mimo ponad 10-cio procentowego rocznego tempa wzrostu inwestycji, kredyty zaciągane przez przedsiębiorstwa odradzają się bardzo powoli, a większość zamierzeń inwestycyjnych przedsiębiorcy zamierzają finansować ze środków własnych. - Od 17 miesięcy spadają ceny producentów, co również stabilizuje tempo wzrostu cen - napisano.
Jak wskazano, "dodatkowo, niską inflację w najbliższych miesiącach wspierać będą czynniki sezonowe, słabnące euro oraz utrwalające się obawy o pojawienie się deflacji w strefie euro".
Biuro podało, że spośród dziewięciu składowych wskaźnika w ostatnim miesiącu sześć działało w kierunku spadku inflacji, a trzy składowe działały w kierunku szybszego wzrostu cen konsumpcyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane