POHiD będzie upowszechniać elektroniczne płatności

Autor: dlahandlu.pl 7 kwietnia 2017 12:13

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji dołączyła do grona ponad 70 członków Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności pod patronatem prezesa Narodowego Banku Polskiego. Wspólnie z firmami, instytucjami finansowymi oraz jednostkami administracji publicznej i samorządowej POHiD będzie wspierać rozwój polskiej gospodarki i upowszechniać elektroniczne instrumenty płatnicze.

POHiD jako związek pracodawców zrzeszający firmy detaliczne i dystrybucyjne jest pierwszym przedstawicielem branży handlowej w Koalicji. Wśród zrzeszonych podmiotów są zarówno przedstawiciele sektora prywatnego, jak i publicznego, a wszystkie łączy chęć wprowadzenia polskiej gospodarki na kolejny etap cyfrowego rozwoju. Wśród szczegółowych celów Koalicji znajdują się: ograniczenie wykluczenia finansowego, zmiana przyzwyczajeń płatniczych Polaków, upowszechnianie infrastruktury płatniczej, zapewnienie bezpieczeństwa i efektywności elektronicznych instrumentów płatniczych oraz zwiększenie konkurencyjności na rynku usług płatniczych i rozliczeniowych.

– Nasze członkostwo w Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności podkreśla wiodącą rolę POHiD jako organizacji reprezentującej firmy, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania w płatnościach w oparciu o najnowsze technologie. Dla branży handlowej upowszechnienie obrotu bezgotówkowego oznacza wymierne korzyści, w tym bezpieczeństwo, a dla konsumentów to szybsza i łatwiejsza obsługa – mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,19

  • Śr

    4,27

  • Min

    3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane