POHiD chce przyspieszenia prac nad ustawą o usługach płatniczych

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 18 marca 2013 10:35

POHiD zwrócił się do prezydium sejmu z apelem o jak najszybsze podjęcie decyzji w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych. Projekt został przygotowany przez senat i przesłany do sejmu dla dalszego procedowania.

Projekt, po przejściu wszystkich etapów postępowania w senacie trafił do sejmu, gdzie poddany został analizie w komisji ustawodawczej, która zarekomendowała go do dalszego procedowania.
- Jako taki ma być przedmiotem decyzji prezydium sejmu, po której marszałek będzie mogła nadać mu numer i tym samym uruchomić merytoryczny etap procedury legislacyjnej w sejmie. Biorąc pod uwagę możliwość zażądania dodatkowych opinii przez prezydium sejmu, informujemy że projekt ustawy był już wszechstronnie opiniowany na wcześniejszych etapach swej drogi legislacyjnej - m.in. w senacie, podczas prac Komisji Finansów Publicznych i Budżetu oraz w sejmie, w trakcie prac Komisji Ustawodawczej. Uważamy, że poczynione konsultacje są na tyle wszechstronne i wielopodmiotowe, że dodatkowe opinie nie wnosząc nic nowego, wydłużą jedynie tok prac parlamentarnych. W dotychczasowej procedurze liczne instytucje i organizacje wszystkich zainteresowanych sektorów i branż, wyraziły swą opinię i sugestie - informuje POHiD.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • klik 2013-03-18 16:06:52

    POHiD się obudził?Polska Izba Handlu już dawno wystosowała taki apel w tej sprawie.Oj "przebierańcy" polskiego handlu przysypiacie!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane