PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

POHiD: Nie będziemy rozmawiać ze związkami zawodowymi ws. strajków

Autor: POHiD 4 września 2010 09:10

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD) wydała komunikat w sprawie doniesień medialnych nt. spotkania przedstawicieli organizacji ze związkami zawodowymi. Przedstawiciele POHiD-u stwierdzili w oświadczeniu, że nie wystosowali żadnego zaproszenia do związkowców ws. ewentualnego spotkania m.in. dlatego, że nie są do tego upoważnieni.

W reakcji na opublikowane w prasie informacje w „Życiu Warszawy" i „Gazecie Wybiorczej" jakoby delegacja NSZZ „Solidarność" miała się spotkać się z przedstawicielami POHiD oraz sama prezes POHiD zaprosiła związkowców z branży do rozmów na przyszły wtorek, władze organizacji zakomunikowały, że nicy takiego nie miało miejsca.
„POHiD nie planował i tym bardziej nie umawiał żadnego spotkania ze związkami zawodowymi. Nie ma więc podstaw do wiązania spraw związkowych firmy, w której zatrudniony jest prezes POHiD, z kalendarzem spotkań organizacji, w której pracuje on społecznie i sprawami związkowymi się nie zajmuje." - napisali w komunikacie przedstawiciele POHiD.

Dodając, że „z całą pewnością POHiD nie wystosował zaproszenia do związkowców na przyszły wtorek, ani na żaden inny dzień. Poza tym „POHiD nie został upoważniony przez swoje władze statutowe do podjęcia działania w zakresie proponowania związkom rozwiązań co do ich relacji z firmami branży handlu nowoczesnego."

„Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji wyraża zaskoczenie i zdziwienie faktem wiązania spraw firm komercyjnych bezpośrednio z działaniami Organizacji, tym bardziej, że działanie to wikła członka władz statutowych POHiD w zobowiązania, których w tej funkcji nie zaciągał. Nie wydaje też nam się, żeby komunikowanie się poprzez oświadczenia w mediach, nie do końca odpowiadające prawdzie, zastąpić mogło dialog związkowców z swoim pracodawcą" - podsumował w oświadczeniu Maria Andrzej Faliński, dyrektor generalny POHiD.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane