POHiD o podatku: Propozycja rządu poszła w zupełnie nieracjonalnym kierunku

Autor: dlahandlu.pl 26 stycznia 2016 19:14

POHiD jest zaskoczony propozycją Ministerstwa Finansów i uważa, że ona poszła w zupełnie nieracjonalnym kierunku - czytamy w oświadczeniu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Proponowany podatek będzie dużo wyższy i bardziej uciążliwy dla przedsiębiorstw i spowoduje negatywne skutki dla konsumentów. Podatek według tej propozycji będzie bardzo uciążliwy, kosztowny i będzie wymagał ogromnej biurokracji - argumentuje POHiD.

Według organizacji zaskakujące jest także łączenie finansów z ideologią to znaczy podatku z wymuszeniem zaniechania handlu w soboty i niedziele. 

Przypominamy jednocześnie, że POHiD przedstawił w trakcie konsultacji propozycje płaskiego podatku liniowego nie większego 0,4 proc. - czytamy w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • społemowiec 2016-01-27 20:21:09

    Jeśli wejdzie podatek w tej formie dotknie przede wszystkim małe lokalne sieci handlowe prowadzone przez polski kapitał. I będzie jak zwykle "Mądry Polak po szkodzie" tylko wówczas nie będzie wyjścia bo rozwiązanie w takiej formie pociągnie konsekwencje nie do odwrócenia. Dyskonty i hipery tylko na to czekają.

  • b prac. marketu 2016-01-27 19:34:47

    Rozumiem że drwisz w dobrej wierze. A POHiD no cóż to lobbiści i dobrze że nie ich propozycja podatku liniowego 0,4% a te trzy propozycje rządowe bo czas najwyższy aby krwiopijcy - sieci zagraniczne zaczęły płacić należne podatki a nie drenować nasz rynek.

  • niewolnik 2016-01-26 23:31:09

    głupi rząd nie pozwala nam kraść pieniędzy i wywozić za granicę :(

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane