PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

POHiD o skróceniu czasu pracy w Radomiu: Otwarcie marketu na 4 godziny się nie opłaca

Autor: dlahandlu.pl 30 września 2013 15:03

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD), zrzeszająca sieci handlowe, wyraża głębokie zaniepokojenie projektem ograniczenia czasu pracy w handlu w niedzielę na terenie Gminy Miasta Radom.

Proponowane ograniczenie czasu pracy w handlu detalicznym w niedzielę do godz. 12.00 w perspektywie ma na celu całkowity zakaz handlu w tym dniu, gdyż otwarcie sklepu wielkopowierzchniowego na trzy lub cztery godziny jest nieuzasadnione ekonomicznie. Dlatego ograniczenie czasu pracy do 12.00 jest de facto zakazem. W związku z tym POHID zapowiada sięgnięcie po odpowiednie klauzule prawne prawa polskiego i europejskiego.

POHiD przypomina, że ograniczenie pociąga za sobą spadek obrotów i zwolnienia od 3 do 10 proc. zatrudnionych lub pogorszenia warunków zatrudnienia.

Skrócenie czasu pracy sklepów o jeden dzień (a nie de facto o 3 lub 4 godziny) oznacza spadek obrotów, co wywoła potrzebę kompensacji straty poprzez zaostrzenie form konkurowania poprzez politykę cenową, promocje, sprzedaż internetową i inne.

POHiD przewiduje także, że niedzielne zakupy zakazane w Radomiu, konsumenci zrobią zapewne poza Radomiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klik 2013-10-02 08:32:10

  POHiD ,czas tłumanienia Polaków się kończy.Jak tym wszystkim sieciom źle,to niech się wynoszą do swoich rajów w Portugalii,Francji,Niemiec.Tam w niedzielę nie pracują to uszczęśliwcie Ich i otwierajcie sklepy w niedzielę.Radom to mądre miasto i walczące o godność Polaków!!Zwłaszcza tych zmuszanych do pracy w handlu w niedzielę.

 • b. prac. sieci 2013-10-01 17:46:31

  No właśnie i co na to POHiD durny?????

  Lamentuje że niby strata dla nas wszystkich a francuzi co głupcy nie potrafią liczyć przecież oni i my rzekomo nie mamy kryzysu!!!!!!!!!!!!!!

  To o co ta cała awantura. Zachód nie pracuje w niedzielę a my porównujemy się do nich. Niech POHiD nie lamentuje za swymi pracodawcami ( wszystkie sieci płaca duże składki na tą niby Polską org.

 • b. prac. sieci 2013-09-30 16:18:47

  Witam co ten POHiD - org. lobbystyczna na rzecz tylko zagranicznych sieci, srani i plecie głupstwa. Sam dyrektor POHiD-u o dwóch imionach w podeszłym wieku winien pamiętać, że zakupy robiło się w inne dni szczególnie piątek, sobota kiedy był zakaz handlu w Niedzielę i to za komuny. Sama obłuda

  To czemu te same sieci: selgros, Macro, Netto, Lidll, Biedronka i inne blaszaki zagraniczne nie są OTWARTE W NIEDZIELĘ U SIEBIE W MACIEŻYSKICH KRAJACH??????????.

  Panie Maria sprawiedliwość i równe traktowanie nas pracowników zbliża się wielkimi krokami!.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  17,99

 • Śr

  14,19

 • Min

  9,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane