PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

POHiD: Obniżka interchange przyczyni się do rozwoju rynku obrotu bezgotówkowego

Autor: POHiD 28 listopada 2014 13:17

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD) przyjęła informację o obniżce stawek interchange z satysfakcją, jako że jest to kolejny krok w stronę rozwoju rynku obrotu bezgotówkowego w Polsce, o co walczymy od niemal 12 lat, jako organizacja reprezentująca środowisko handlu (największych akceptantów kart płatniczych). Jesteśmy również pełni uznania dla szybkiej reakcji parlamentarzystów na problemy podnoszone przez środowisko akceptantów i agentów rozliczeniowych - napisał POHiD w oświadczeniu.

"Wejście w życie ustawy w 2015 r. zapobiegnie negatywnym efektom programu proponowanego przez VISA, który umożliwia zagranicznym agentom rozliczeniowym obsługiwanie kart płatniczych VISA w Polsce według stawek 0,2% dla kart debetowych i 0,3% dla kart kredytowych. Dzięki nowej regulacji agenci rozliczeniowi działający w Polsce będą mogli zaproponować swoim akceptantom równie konkurencyjne warunki rozliczania wszystkich kart, oparte na tej samej stawce co warunki proponowane przez VISA. Przełoży się to w sposób oczywisty na obronę miejsc pracy u polskich agentów rozliczeniowych i utrzymanie dochodów Skarbu Państwa z odprowadzanych podatków.

Każda obniżka poziomu interchange przyczynia się niewątpliwie do wzrostu ilości punktów akceptacji kart płatniczych, szczególnie w małych średnich i małych firmach handlowo-usługowych, poza dużymi ośrodkami miejskimi. Trend ten obserwujemy już teraz, po tegorocznej obniżce poziomu interchange do 0,5% (z poziomu najwyższego w całej Unii Europejskiej).

Cieszymy się, że Polska stała się krajem, w którym regulacje dotyczące nowoczesnych instrumentów płatniczych przyczyniają się do budowy konkurencyjnego i innowacyjnego rynku obrotu bezgotówkowego."

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane