PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

POHiD przeforsował poprawkę do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 21 listopada 2013 10:07

Na posiedzeniu podkomisji nadzwyczajnej w Komisji Gospodarki Sejmu przyjęto zaproponowaną przez POHiD poprawkę do dodanego artykułu w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów.

- Na podstawie przepisu Prezes UOKiK będzie mógł podać do publicznej wiadomości, w tym na stronie internetowej Urzędu, informację o działalności przedsiębiorcy i jego prawdopodobnych skutkach, która zdaniem Urzędu stanowi praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów. Istotne jest przy tym, iż samo podejrzenie Urzędu naruszenia przez przedsiębiorcę przepisów prawa z zakresu ochrony konsumentów uprawniałoby go do zastosowania tego restrykcyjnego rozwiązania, mogącego doprowadzić do utraty renomy firmy, bez jakiejkolwiek możliwości podważenia tego rozstrzygnięcia przez przedsiębiorcę - podaje organizacja.

Zaproponowana przez POHiD poprawka umożliwi przedsiębiorcy złożenie zażalenia na rozstrzygnięcie Prezesa Urzędu, wydanego na podstawie postanowienia. Zażalenie będzie przysługiwało do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w ciągu tygodnia od jego doręczenia. Ponadto zgodnie z art. 396 k.p.c., wykonalność zaskarżonego postanowienia może być wstrzymana przez sąd. W sytuacji, w której sąd uzna, że zażalenie jest uzasadnione, uchyli postanowienie, co będzie skutkowało wycofaniem ze strony internetowej Urzędu opublikowanej na temat przedsiębiorcy informacji. Przyjęcie przez podkomisję poprawki zgłoszonej przez POHiD zapewniło przedsiębiorcom prawo do sądu, wprowadzając gwarancje procesowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2013-11-21 17:19:20

    POHiD broni zagraniczne sieci nieuczciwie funkcjonujące na naszym rynku, ale cóż toż jest lobbysta tych sieci zagranicznych.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane