POHiD: spodziewamy się wysokiej dynamiki w handlu, wzrośnie udział delikatesów

Autor: portalspozywczy.pl 7 lutego 2011 19:51

POHiD: spodziewamy się wysokiej dynamiki w handlu, wzrośnie udział delikatesów

- To będzie bardzo ciekawy, dynamiczny rok dla handlu. W 2010 roku sprzedaż w całym handlu wzrosła o 12 proc. Sądzę, że ze względu na wysoki efekt bazy w tym roku dynamika może nie być dwucyfrowa, ale będzie wysoka - powiedział dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Andrzej Faliński.

Zwrócił on uwagę, iż w ubiegłym roku nastąpiła silna konsolidacja rynku hurtowego, co może przełożyć się na integrację małych powierzchni. - Spodziewam się zintensyfikowanej działalności sieci handlowych na małych powierzchniach, przede wszystkim polskich - powiedział Andrzej Faliński.

- Moim zdaniem nastąpi odbicie w sprzedaży delikatesowej, która w czasie spowolnienia została zepchnięta do defensywy przez dyskonty, choć wciąż generowała pozytywne wyniki. W tym roku sieci delikatesów nie mają wyjścia, będą mocno stawiać na produkty wysokiej jakości. To bardzo podbije ten segment - ocenia ekspert.

W tym roku należy spodziewać się dalszego rozwoju sprzedaży dyskontowej. Ponadto, rok 2011 może obfitować w procesy integracyjne. - Będą odbywać się różnego rodzaju procesy integracyjne, niekoniecznie konsolidacyjne, ale na zasadzie integracji organizacyjnej - firmy będą wchodziły w związki firm produkcyjnych, hurtowych, detalicznych, usługowych.

- Zagrożeniem mogą być restrykcyjne przepisów. Przede wszystkim obawiam się polityki i populistycznych pomysłów legislacyjnych - powiedział Andrzej Faliński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,39

  • Śr

    1,66

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane