POHiD wzywa MasterCard do kompromisu w sprawie interchange

Autor: dlahandlu.pl 22 maja 2012 15:37

POHiD wzywa MasterCard do kompromisu w sprawie interchange

POHiD od 2000 roku podnosił sprawę zrównoważenia nadmiernie wysokich kosztów płatności kartami w Polsce. Obecnie organizacja wyraża zaniepokojenie nieobecnością MasterCard w porozumieniu w sprawie redukcji opłaty interchange i innych związanych z nią opłat. Może to zablokować lub poważnie utrudnić wspólnie osiągnięte z innymi akceptantami kart oraz z sektorem finansowym dokonanie zmian, których polski rynek płatniczy wymaga od wielu lat - czytamy w oświadczeniu.

POHiD apeluje do MasterCard o: przystąpienie do porozumienia i akceptację faktu, że wszystkie środowiska biznesowe zainteresowane obniżeniem wysokości opłaty interchange w Polsce zaaprobowały wspólnie wypracowaną koncepcję zmian, akceptację (dobrze uzasadnionych) argumentów na rzecz zawarcia porozumienia wypracowanego przy NBP, które jest rozwiązaniem korzystniejszym dla rynku niż rozważane w wielomiesięcznej debacie scenariusze alternatywne, np. regulacja ustawowa,  przychylność i akceptację dla kompromisowych rozwiązań, co umożliwi zrównoważone rozmieszczenie kosztów funkcjonowania systemu płatności kartowych Polsce,  współpracę nad wspólną i długofalową koncepcją rozwoju systemów płatności bezgotówkowych w Polsce.

POHiD oczekuje, że: rozwój rynku polskiego i dobro klientów okażą się dla MasterCard równie ważne jak dla akceptantów, banków, agentów rozliczeniowych i dla organizacji płatniczej VISA,  wzorem współtwórców porozumienia, MasterCard dochowa zasad partnerstwa i równości ryzyka konkurencyjnego wszystkich interesariuszy rynku płatności bezgotówkowych, co znajduje wyraz w treści wypracowanego wspólnie, wielostronnego kompromisu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,60

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201