PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polacy będą kupować częściej i racjonalniej

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 21 czerwca 2012 09:20

Polscy konsumenci w ciągu następnych lat będą podążać podobną drogą, co zamożniejsi sąsiedzi z Unii Europejskiej - m.in. będziemy powielać ich zachowania konsumenckie z lat 70. I 80, czyli robić zakupy w centrach handlowych i racjonalizować wybory, kupując w dyskontach. Jednak nasze zakupy będą bardziej racjonalne i częstsze - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Jak podaje DGP, ostatnie 20 lat to dla polskiego konsumenta czas epokowych zmian. Nie tylko zmniejszył się dystans dochodów w stosunku do średniej unijnej, ale też zmianie uległy przyzwyczajenia żywieniowe i zachowania konsumenckie. Według GUS, od 1990 roku spadło spożycie ziemniaków, tłuszczów i cukru, a wzrosło owoców, drobiu i jaj.

W najbliższym czasie, podobnie jak w UE, liderami zachowań konsumenckich będą mieszkańcy dużych miast, natomiast obok zwiększać się będzie nowy ważny segment konsumentów - zamożnych rolników. Jednak w naszych zachowaniach konsumenckich pozostaną też różnice, które wynikają z naszej odmiennej mentalności i kultury - na przykład Polacy są bardziej wrażliwi na ceny i bardziej racjonalnie podchodzą do zakupów, które robią znacznie częściej niż większość Europejczyków - czytamy w DGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane