PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polacy chcą kupować z odroczonym terminem płatności

Autor: pr 23 lipca 2014 13:32

Ponad połowa polskich internautów robiących zakupy online pozytywnie postrzega możliwość nabycia produktów przez Internet przy odłożeniu płatności w czasie na 14 dni. Potwierdzają to najnowsze badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych, przeprowadzone na początku lipca 2014 roku dla marki FerBuy.

Rynek e-sprzedaży w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników, co obrazuje lipcowe badanie Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych przygotowane dla platformy FerBuy. Z ankiety wynika, że obecnie aż połowa polskich internautów aktywnie kupuje w sieci co najmniej kilka razy w roku.
Badanie sprawdzało preferowane przez internautów formy płatności w e-sklepach. Najczęściej, bo aż przez 42 proc. badanych, wybierany jest przelew bankowy. Ponad ¼ internautów kupujących online preferuje natomiast płatność przy odbiorze. Co ciekawe, z badania wynika także, iż 62 proc. badanych popiera pomysł kupowania przez Internet z możliwością zapłaty za produkty dopiero po 14 dniach, po otrzymaniu oraz sprawdzeniu kupionego produktu.
- Cieszy nas zainteresowanie polskich internautów możliwością zapłaty za zakupione produkty z odroczonym terminem płatności. Opcja „kup teraz, zapłać później" może rozwiązać szereg problemów z zakupami online, na które napotkała aż 1/3 internautów - mówi Rafał Pasieka, ekspert systemu internetowych płatności odroczonych FerBuy. 36 proc. badanych przez IIBR osób miała problem z zakupami przez Internet, za które zapłaciła z wyprzedzeniem. Do 30 proc. z nich dotarł produkt wybrakowany, a do połowy adresatów zakup nie trafił w ogóle.

Interaktywny Instytut Badań Rynkowych przeprowadził badanie metodą CAWI - ankiety interaktywne - oraz Real Time Sampling. Do wypełnienia ankiety zaproszono 800 pełnoletnich respondentów. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane