PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polacy chętnie płacą kartą, 67 proc. uważa że to bezpieczna forma płatności

Autor: www.dlahandlu.pl 24 października 2013 10:07

Polacy uważają płatności kartą za bezpieczne, a terminale za łatwo dostępne - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy VeriFone.

 Na zlecenie VeriFone w sierpniu 2013 roku w ramach Omnibus PBS przeprowadzone zostało badanie ilościowe pt. „Użytkowanie kart płatniczych". W badaniu uczestniczyła reprezentatywna grupa dorosłych Polaków w wieku od 15 lat. Wyniki pokazują, że Polacy najczęściej używają kart płatniczych w sklepach i na stacjach benzynowych. Takich odpowiedzi udzieliło prawie 56 proc. respondentów (sklepy 47,2 proc., stacje benzynowe 8,6 proc.). W dalszej kolejności Polacy wymieniali restauracje (0,5 proc.), instytucje publiczne i urzędy (0,1 proc.) oraz internet (0,4 proc.).

Jednocześnie, na pytanie "Gdzie zazwyczaj używasz karty płatniczej?" nieco ponad 33 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie posiada karty. Z drugiej strony 9,7 proc. respondentów oświadczyło, że choć kartę posiada, to generalnie płaci gotówką.

Badacze zapytali także o to, czy Polacy uważają płatności kartą za bezpieczne. Niemal 66,9 proc. ankietowanych wierzy, że taka forma płatności jest gwarancją bezpieczeństwa. 6,9 proc. respondentów odpowiedziało, że płacenie kartą uważa za znacznie bardziej niebezpieczne. 

Respondenci zostali zapytani również o to czy uważają, że terminali jest dużo oraz czy łatwo jest im znaleźć miejsce gdzie terminal płatniczy jest zainstalowany. Ponad 70 proc. respondentów uważa, że dostępność terminali w Polsce jest znaczna. Odpowiedź „raczej duża" została wybrana przez 45,6 proc. zaś wysoka przez 24,7 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,53

 • Min

  2,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane