PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polacy kupują produkty marki własnej, ponieważ poprawiła się ich jakość

Autor: Rzeczpospolita 18 grudnia 2012 09:06

Z badań firmy doradczej Deloitte wynika, że w tym roku po raz pierwszy od kilku lat główną pozycją w świątecznym budżecie są zakupy spożywcze. Mają odpowiadać za 34 proc. wydatków, podczas gdy prezenty za 30 proc. Przy czym coraz większa grupa konsumentów w Polsce kupuje produkty pod markami własnymi sklepów, ponieważ znacznie poprawiła się jakość tej oferty - podaje Rzeczpospolita.

Z badań Deloitte wynika, że 34 proc. konsumentów uważa, że ich sytuacja finansowa jest gorsza niż w roku poprzednim. Znacznie mniej Polaków niż przed rokiem uważa także, że ich sytuacja poprawi się w nadchodzących 12 miesiącach. To wszystko sprawia, że Polacy przed świętami częściej niż zwykle dokładnie sprawdzają cen.

Coraz większa grupa konsumentów stawia na kupowanie produktów pod markami własnymi sieci handlowych. Mają je w ofercie nie tylko duże sklepy, ale także tradycyjny handel czy delikatesy. Pozwalają oszczędzić nawet do 20-30 proc. w stosunku do markowych odpowiedników. Oczywiście jak w każdej grupie nadal zdarzają się produkty słabej jakości, ale jednym z najlepszych sposobów na wybór dobrych jest uważne czytanie etykiet. Nie tylko informacji o składzie, ale i o producencie. Może się okazać, że to produkt tej samej firmy, której znacznie droższa oferta stoi na półce obok - czytamy w Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane