Polacy na Świeżaki mogli wydać nawet kilkanaście mld zł

Autor: bankier.pl 22 listopada 2017 12:13

Polacy na Świeżaki mogli wydać nawet kilkanaście mld zł Fot. za Biedronka.pl

Zeszła niedziela była ostatnią, kiedy w Biedronkach wydawane były naklejki pozwalające uzyskać darmowego Świeżaka. Maskotki można odebrać do 3 grudnia. Okazuje się, że Polacy na 6 mln maskotek wydali, w zależności od scenariusza, od niemal 5 mld zł do ponad 14 mld zł - podaje serwis bankier.pl.

Dla przypomnienia: żeby dostać jednego Świeżaka, należało zebrać 60 naklejek. By zdobyć naklejkę, trzeba było wydać na zakupy w Biedronce co najmniej 40 zł. Dodatkowe sztuki należały się klientom, którzy kupili warzywa i/lub owoce oraz tym, którzy posiadają kartę lojalnościową "Moja Biedronka". Jeśli jednak założymy, że ktoś nie spełniał dwóch ostatnich kryteriów, na jedną maskotkę trzeba było wydać 2400 zł.

Ciekawe zestawienie opublikował na Twitterze Rafał Mundry, absolwent Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Z jego wyliczeń wynika, że by zdobyć 6 mln maskotek, Polacy w 2 miesiące musieli kupić produkty za minimum 4,8 mld zł lub maksymalnie wydali 14,4 mld zł. Zależy od tego czy dostali 1 czy 3 naklejki za wydane 40 zł.

Dla porównania, w ramach programu "Rodzina 500+", który trwa od kwietnia 2016 roku, do tej pory - czyli przez 18 miesięcy - wypłacono 35,8 mld zł. To jedynie 2,5 (przy 14 mld zł) lub 7,5 (przy 4,8 mld) raza więcej od tego, ile pieniędzy Polacy wydali na Świeżaki w ciągu zaledwie dwóch miesięcy – czytamy w serwisie bankier.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane