PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polacy po cukier jeżdzą do niemieckich marketów

Autor: fakt.pl 14 marca 2011 10:00

W przygranicznych marketach w Niemczech na półkach zaczyna brakować cukru, bo Polacy masowo wykupują ten towar o połowę taniej niż w kraju - podaje fakt.pl

O ile w markecie kilogram można jeszcze kupić za nieco ponad 4 złote, to w sklepikach osiedlowych cena przekroczyła już 5 złotych.

- Dla nas to bardzo dobrze, bo przy okazji Polacy kupują też masę innych towarów, które u nas w Niemczech są po prostu tańsze - mówi Angelika Reinert (43 l.), pracownica marketu w Zeelow. Większość polskich klientów kupuje po 10 czy 20 kilogramów, choć bywa, że i więcej.

Tylko właściciele straganów na bazarze w Kostrzynie załamują ręce, obserwując tę handlową turystykę. - Jak nic pójdziemy z torbami, bo wszyscy nie możemy handlować papierosami i wędliną, a niedługo już tylko po ten towar nasi niemieccy sąsiedzi będą tu przyjeżdżać - mówią z rezygnacją polscy handlowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kruszyna 2011-03-25 23:17:46

  Ludzie są naprawde naiwni. Ktoś puścił plotę o podwyżce cukru i się wszyscy rzucili. I teraz wszyscy zrzucają winę na popyt. Tragedia. Kolejki po cukier, z mamą mamy niezły ubaw w sklepie. Po co komu i na co 60kg cukru? Bo tyle jedna starsza Pani kupiła. No comment

 • Marta 2011-03-23 22:18:08

  Podobno Niemcy wykupili polski cukier z cukrowni,zapasy zmniejszyły się, dlatego cukier podrożał. I Niemcom opłaca się sprzedawać cukier o polowe taniej. Byc może jest to polski cukier w opakowaniach niemieckich.

 • Alina 2011-03-17 15:51:33

  Dodatkowo zarobki a Niemczech są dużo większe. Więc dla Niemców cukier jest bardzo tani.Średnia cena w zalezności od landu i sklepu 69 eurocentów.

  Wiadomość z północy kraju:

  Übrigens: Ein Kilogramm Zucker kostet etwa 69 Cent. Der Preis ist jedoch von Laden zu Laden unterschiedlich.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,92

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane