Polacy poszliby na piwo z Pawłem Kukizem, Andrzejem Dudą i Aleksandrem Kwaśniewskim

Autor: dlahandlu.pl 2 lutego 2016 10:57

Polacy poszliby na piwo z Pawłem Kukizem, Andrzejem Dudą i Aleksandrem Kwaśniewskim Paweł Kukiz był najczęściej wskazywanym politykiem, z którym Polacy chcieliby pójść na piwo, fot. ma.pras.

Paweł Kukiz i Martyna Wojciechowska to osoby, z którymi Polacy najchętniej wybraliby się na piwo. Grupa Żywiec na podstawie badania opinii przeprowadzonego przez Millward Brown przygotowała niekonwencjonalny ranking popularności osób znanych ze świata mediów i polityki. W zestawieniu „Z kim Polacy wybraliby się na piwo?” obok aktorów i dziennikarzy znaleźli się także prezydenci, premierzy oraz liderzy partii.

Pierwsze miejsce w rankingu Grupy Żywiec zajął lider partii Kukiz ’15 i były muzyk zespołu Piersi – Paweł Kukiz, z którym na piwo wybrałoby się aż 55 proc. Polaków. Druga pozycja przypadła prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie – 43 proc. Polaków chciałoby poznać prezydenta przy wspólnym piwie. Na podium z wynikiem 41 proc. chętnych do wspólnego spotkania przy piwie znalazł się także były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Co ciekawe, tuż za nim znalazł się samorządowiec, prezydent Słupska Robert Biedroń (38 proc. wskazań). Pierwszą piątkę z wynikiem 33 proc. zamykają ex aequo – Ryszard Petru z Nowoczesnej oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Jedyną kobietą wśród polityków, którą wskazali respondenci badania, jest premier Beata Szydło (23 proc.)

Ranking „Z kim Polacy wybraliby się na piwo?” Grupy Żywiec przynosi również bardzo ciekawe wyniki w kategorii znanych osób. Okazuje się, że piwo nie jest typowo męską domeną. Obok premier Beaty Szydło, która głosami respondentów trafiła do TOP 10 rankingu polityków, na szczycie listy znanych osób znalazła się bowiem Martyna Wojciechowska. Doświadczenie i ciągły głód przygód tej podróżniczki, dziennikarki i pisarki powodują, że aż 45 proc. ankietowanych chciałoby posłuchać przy piwie jej emocjonujących historii. Polacy z równą ochotą wybraliby się na piwo z piłkarzem Bayernu Monachium Robertem Lewandowskim oraz aktorem Maciejem Stuhrem (40 proc.). Trzech na dziesięciu badanych chciałoby spotkać się przy chmielowym trunku z aktorem Bogusławem Lindą
i dziennikarzem Kubą Wojewódzkim. Co ciekawe, dziennikarz ten zajął najwyższą pozycję wśród spontanicznych wskazań (11,3 proc.). Na wysokim 4. miejscu wśród wskazań spontanicznych pojawił się również Cezary Pazura (6,9 proc.).

Badanie „Z kim Polacy wybraliby się na piwo?” zostało przeprowadzone metodą CAWI wśród 495 internautów w wieku powyżej 18 lat w dniach 18-22 grudnia 2015. Łącznie w zestawieniu znalazło się 20 osób z polityki i tyle samo ze świata kultury i mediów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,73

  • Min

    2,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane