PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polacy są przekonani, że marki własne mają taką samą jakość, co brandowe produkty

www.portalspozywczy.pl 8 sierpnia 2014 14:20

Polacy są przekonani, że marki własne mają dokładnie taką samą, lub przynajmniej niemal identyczną jakość, co podobne, obrandowane produkty, które kosztują więcej. Oczywiście nie ma to pokrycia w faktach - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Alicja Kalińska, dietetyk, ekspert w zakresie doradztwa żywieniowego w firmie SetPoint.

Zdaniem Kalińskiej, wśród polskich konsumentów panuje takie przekonanie, ponieważ nie czytają oni etykiet, a gdy już to czynią, to nie robią tego w celach porównawczych. Ekspertka tłumaczy, że Polacy nie zadają sobie tyle trudu, żeby sprawdzić podobne produkty w różnych miejscach, porównać ich skład i podjąć decyzję, co bardziej opłaca się kupić. Dlatego udziały marek własnych w obrotach sieci handlowych gwałtownie rosną z roku na rok i nic nie wskazuje na to, aby trend ten miał się odmienić.
- Oczywiście, istnieje duża grupa producentów trzymających w produktach marek własnych dobrą jakość. Wszystko zależy od powodzenia negocjacji sieci z producentem, w końcu to sieci handlowe dyktują cenę, w jakiej chcą kupić produkty od producenta i po jakiej chcą je później wystawić na półce. Jeżeli producent się nie postawi, to rzeczywiście, będzie musiał stworzyć żywność, w której nie wiadomo co będzie w środku i która będzie przerażająco tania. Tymczasem on się godzi na byle jakie warunki, bo jest przekonany, że jeśli samemu nie będzie współpracował z siecią, to ona znajdzie sobie innego partnera do biznesu - komentuje Kalińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • sqr 2014-08-08 17:32:39

  To chyba jakaś prywatna opinia nie poprzedzona żadnymi badaniami, bo ktoś kto wyraża taka opinie chyba nie wie w jaki sposób tworzy się obecnie marki własne - zwłaszcza te które sieci sygnuja swoją nazwą, gdzie jakość potrafi być nawet wyższa niż brand.

  Nie mówimy oczywiście o bibrandach sieciowych w których nie ma nawet nazwy sieci żeby nie psuć postrzegania sklepu, ale dokładnie to samo dzieje się w przypadku a i b brandow.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,19

 • Śr

  3,10

 • Min

  2,48

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane