PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polacy w centrach handlowych chwalą się stylem życia

Autor: dlahandlu.pl 22 marca 2011 11:21

W pasażu centrum handlowego Silesia City Center czujemy się o wiele bardziej bezpieczni, niż na głównej ulicy Katowic - takie wnioski płyną z badań socjologów z Uniwersytetu Śląskiego. Centra handlowe oceniamy także wyżej pod względem estetycznym, niż główne miasta regionu tj. Gliwice, Katowice i Rybnik.

Centra handlowe odwiedzamy przynajmniej raz w miesiącu - deklaruje tak ponad 36 proc. ankietowanych. 66 proc. uważa, że do galerii handlowych przychodzimy nie po zakupy, ale żeby pochwalić się swoim stylem życia. 88 proc. żeby spędzić wolny czas. 6,8 proc. robi to bez jakiegokolwiek celu - czytamy w raporcie UŚ.
26 proc. mieszkańców Katowic uważa, że centra handlowe to najatrakcyjniejsze miejsce w mieście, podobnie jest w Gliwicach, gdzie to zdanie podziela ponad 19 proc. i Rybniku - aż 30,8 proc. Z kolei 40,6 proc. Katowiczan uważa, że to najlepsze miejsce do spędzania czasu w mieście. 63,9 proc. mieszkańców Katowic uważa, że najlepszym miejscem na zakupy są centra handlowe - czytamy w badaniach Uniwersytetu Śląskiego. Jak pokazują badania przeprowadzone przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego ponad 19 proc. wybiera centrum handlowe na miejsce spotkań z przyjaciółmi, 28,1 proc. przychodzi pooglądać wystawy. Ponad 31 proc. przychodzi coś zjeść, 14 proc. bo jest „czysto i ładnie". Dla ponad 14,1 proc. mieszkańców Katowic centrum handlowe do najlepsze miejsce do spotkań ze znajomymi w Katowicach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane