Polacy wolą otrzymywać prezenty, które są przemyślane i mają osobisty charakter

Autor: pr 1 grudnia 2014 14:49

Kluczem do zwiększenia przychodów sprzedawców detalicznych w 2015 roku może być rozbudowana oferta osobistych, niebanalnych prezentów, zwłaszcza w okresach świątecznych - tak wynika z badania zleconego przez firmę MasterCard, poświęconego świątecznym nawykom konsumenckim, które pokazuje, że Polacy wolą otrzymywać i wręczać bliskim prezenty, które są przemyślane (65%) i mające bardziej osobisty charakter (50%).

Badanie zostało przeprowadzone wśród 15.000 Europejczyków, reprezentujących 17 krajów, w tym Polskę. Jego celem było poznanie świątecznych zwyczajów zakupowych Europejczyków w dobie konsumpcjonizmu i chronicznego braku czasu. Można pokusić się o stwierdzenie, że wyniki badań stanowią też odzwierciedlenie utrzymującej się presji ekonomicznej, odczuwanej przez mieszkańców Starego Kontynentu. Badanie pokazuje, iż w obecnych czasach najcenniejsze są przemyślane prezenty: Polacy przy obdarowywaniu najbliższych kierują się troską o nich (65%) i ich potrzebami (58%).

Z badania wynika także, że blisko 41% Polaków uważa wręczenie gotówki w formie prezentu za mało przemyślane. Mimo to aż 16% osób przyznała się, że mogłoby podarować kiedyś taki prezent. Stanowi to szansę dla detalistów, którzy mogliby pomóc klientom dokonywać zakupów w bardziej przemyślany sposób. Pomogłoby to zwiększyć ich przychody, jakich nie zapewnią klienci decydujący się na wręczanie najbliższym gotówki.

Zgodnie z wynikami badań, Polacy zwykle rozpoczynają kupowanie prezentów z miesięcznym (39%) lub tygodniowym wyprzedzeniem (38%). Jeśli jednak chodzi o zakupy robione na ostatni moment, celują w tym głownie mężczyźni (43%), choć i kobietom zdarza się zwlekać (33%). Co interesujące, polscy mężczyźni dominują wśród Europejczyków w kategorii zakupów robionych w ostatniej chwili.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane