Polacy zaczną kupować droższą i lepszą żywność

www.portalspozywczy.pl 13 sierpnia 2014 17:38

Polacy są ludźmi bardzo skrajnymi. Jeżeli jest im troszeczkę lepiej, lubią to wykorzystywać. W związku z tym coraz częściej będą sobie pozwalać na kupno lepszej żywności, takiej z wyższej półki - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Alicja Kalińska, dietetyk, ekspert w zakresie doradztwa żywieniowego w firmie SetPoint.

Zdaniem naszej rozmówczyni, ożywienie gospodarcze w Polsce spowodowało, że Polakom ponownie zaczęły "otwierać się" portfele, przez co mniej przejmują się oni cenami żywności i pozwalają sobie na większe wydatki. Chętniej zaczynają sięgać po produkty, które wyeliminowali ze swoich zakupów parę lat temu ze względu na wysokie ceny.
- Zarazem nie zapominajmy o oczywistym fakcie, że nawet przed rozpoczęciem kryzysu finansowego wielu Polaków i tak nie było stać na kupno drogiej żywności. Na nich ożywienie gospodarcze nie będzie miało dużego wpływu - podkreśla Kalińska.
Jak dodaje ekspert SetPoint, sytuacja Polaków generalnie będzie jednak wracać do poziomu tej sprzed kryzysu. - Polacy znów będą o siebie dbać, bo przez parę lat kryzysu jedli rzeczy mniej wartościowe, tańsze, szybsze w przygotowaniu. Kupowali produkty, które mogły stanowić bazę do zrobienia obiadu dla całej rodziny na kilka dni. Polacy jedli nie tylko gorzej i taniej, ale również więcej, w związku z czym tyli. Teraz na nowo zaczną o siebie dbać - tłumaczy Kalińska.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane