Połączenie sieci Real i Auchan to ogromna szansa dla dostawców

Autor: portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl 7 maja 2014 09:22

Połączenie sieci Real i Auchan to ogromna szansa dla dostawców

Rozpoczynamy właśnie proces sprzedaży ośmiu sklepów Real wskazanych przez UOKiK. Co ciekawe, mamy już kilka ofert, które złożyły zainteresowane firmy - mówi Marek Szeib, dyrektor generalny i prezes Auchan Polska.

Francois Colombie: Rozpoczynamy właśnie proces sprzedaży tych sklepów. Co ciekawe, mamy już kilka ofert, które złożyły zainteresowane firmy. Nie sądzę, abyśmy mieli problem z wykonaniem decyzji UOKiK w terminie, czyli sprzedaży 8 sklepów w terminie 18 miesięcy od momentu wydania decyzji.

Zainteresowane są firmy z kraju, czy z zagranicy?

Francois Colombie: Głównie są to podmioty polskie, ale mamy też jedną ofertę z zagranicy. Muszę zaznaczyć, że proces sprzedaży jest skomplikowany, bo musimy mieć zgodę właściciela centrum handlowego, na którego terenie działa hipermarket i dodatkowo zgodę UOKiK. Jest to trudniejsze niż w normalnej sytuacji, a to dlatego, że nie jesteśmy właścicielami tych nieruchomości. W jaki sposób Auchan będzie odrabiał straty po ostatnim roku Reala?

Francois Colombie: To będzie ogromna praca, którą muszą wykonać przedstawiciele obu sieci. Widzimy duży profesjonalizm i duże zaangażowanie ze strony firmy Real, ludzie są świadomi sytuacji finansowej i wyzwań, które ich czekają. Naszym zadaniem jako Auchan jest dać klientom sklepów Real lepsze warunki zakupowe, niż dają dyskonty. Wtedy klienci zaczną wracać do sklepów Real. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy renegocjować warunki, na jakich działają sklepy we wszystkich centrach handlowych. Właściciele centrów, w których zlokalizowane są sklepy Real, muszą rozumieć, że wartość ich portfolio strasznie spadła, bo wysokość czynszu, który musiał płacić kluczowy najemca (sklepy Real - red.) była za wysoka, co w konsekwencji spowodowało wysokie ceny sprzedaży w hipermarkecie i odpływ klientów . Pierwszym priorytetem jest więc powrót do normy rynkowej.

Właściciele centrów handlowych są skłonni do renegocjacji umów?

Francois Colombie: Tak, właściciele centrów handlowych zaczynają rozumieć, że przyszedł czas na korektę i że nie można wykorzystywać obecnego czasu na bardzo wysoki czynsz. Renegocjowaliśmy umowy już w 12 lokalizacjach, dotyczy to m.in. parków handlowych M1, których właścicielem jest fundusz Apollo Rida, centrów handlowych CH Karolinka i CH Pogoria, należących do funduszu inwestycyjnego BlackRock w Opolu i Dąbrowie Górniczej, a także w gdyńskiej Rivierze, obiekcie będącym własnością firmy Mayland.

 • {} 2014-07-13 17:50:53

  ujrzeć rózowego wróbla w okolicy

  bezcenne

 • stały klient 2014-05-08 11:42:06

  witam,

  Kiedy katowicki Real w Dolinie Trzech Stawów, będzie Auchanem?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,37

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane