Polak zhakował kasę w brytyjskim Tesco

Autor: gazeta.pl/niebezpiecznik.pl 17 lutego 2016 10:15

Polak zhakował kasę w brytyjskim Tesco fot. Żelazna Studio; na zdjęciu sklep sieci Tesco w Warszawie

Portal Niebezpiecznik.pl przytacza historię Polaka, któremu udał się wyczyn przejęcia kontroli nad kasą w brytyjskim Tesco. Do ataku wystarczył paragon znaleziony przy samoobsługowej kasie wśród dziesiątków innych.

Paragon zawierał kod kreskowy, a w nim zawarta była instrukcja autoryzująca dostęp do "panelu kasjerskiego". Wystarczyło zeskanować ów kod zupełnie tak samo jak kupowany przez siebie produkt. 

Na co pozwoliło mu "zhakowanie" kasy Tesco? Gdyby był niepełnoletni mógłby kupić sobie alkohol (bo maszyna przecież nie wie komu go sprzedaje). Mógłby również zaakceptować wszelkie rozbieżności dotyczące liczby zakupionych produktów, cz też ich wagi.

Włamanie było możliwe bo czytnik kodów kreskowych jest takim samym narzędziem do komunikowania się z komputerem jak klawiatura. Czytniki można po prostu przeprogramować. Aby to zrobić, należy pod czytnik podstawić odpowiedni kod kreskowy wprowadzający urządzenie w tryb konfiguracji. Poszczególne parametry czytnika zmienia się odpowiednimi kodami kreskowymi, które łatwo jest znaleźć na stronach producenta. Potem tylko podstawienie kodu "zapisz konfigurację" i gotowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane