PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polbud generalnym wykonawcą CH Rywal. Inwestor planuje już kolejny obiekt

Autor: dlahandlu.pl 1 sierpnia 2013 10:27

Centrum Handlowe Rywal w Białej Podlaskiej doczekało się rozbudowy. Właściciel obiektu - Real Estate inwestorbp (dawniej Biuro Prawno-Finansowe Inwestor), poinformował o wyborze generalnego wykonawcy - firmy Polbud.

Pozwolenie na budowę deweloper otrzymał kwietniu. Prace budowlane rozpoczynają się z początkiem sierpnia, a ich zakończenie inwestor zaplanował na pierwszy kwartał 2014 roku. „W pierwszej fazie zostanie wykonany wykop szerokoprzestrzenny, przełożenie sieci gazowej i wodociągowej, wykonanie przyłącza energetycznego, a następnie montaż żurawi budowlanych oraz pierwsze prace betonowe na poziomie -1. Do końca 2013 roku wykonywane będą kolejne piętra, nastąpi obsypanie budynku, wymurowane zostaną ściany zewnętrzne oraz zamontowane fasady aluminiowe" - planuje Piotr Bednarek, prezes zarządu Polbud.
Nowa część zwiększy powierzchnię centrum do 25 tyś. m.kw. i podobnie, jak już istniejący obiekt będzie posiadała trzy kondygnacje. Na poziomie zero przewidziany jest dodatkowy parking na 89 miejsc (łącznie obiekt będzie posiadał 180 miejsc parkingowych). Deweloper sfinalizował już umowę z marką H&M na dwukondygnacyjny salon o powierzchni 1400 m.kw, Drogerią Natura na lokal o powierzchni 413 m.kw oraz sklepem dziecięcym Świat Zabawek. Z innymi markami deklaruje daleko posunięte rozmowy negocjacyjne i finalizowanie umów. Większość mieszkańców oczekuje także multipleksu kinowego, który zostanie umiejscowiony w antresoli na poziomie pierwszym.
„To nie koniec naszych działań inwestycyjnych na tym terenie. W Białej Podlaskiej zrealizujemy także plan budowy kolejnego obiektu handlowego, odrębnego z parkingiem na ok 100 miejsc, zlokalizowanego przy ul. Narutowicza, vis-à-vis obecnego budynku CH Rywal. Tu rozpoczęcie prac zaplanowaliśmy na pierwszy kwartał 2014 roku, a otwarcie na wiosnę 2015 roku - podsumowuje Katarzyna Czajkowska, rzecznik Real Estate inwestorbp.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane