Polecisz kogoś do pracy? Dostaniesz dzień wolny, bon na zakupy lub przejażdżkę Ferrari

Autor: dlahandlu.pl 19 kwietnia 2017 11:42

Polecisz kogoś do pracy? Dostaniesz dzień wolny, bon na zakupy lub przejażdżkę Ferrari fot. shutterstock

Podróż dookoła świata czy przejażdżka Ferrari – pracodawcy prześcigają się w pomysłach nagród za polecenie kandydata do pracy.

Pieniądze są najchętniej wybieraną przez pracodawców formą nagrody za polecenie kandydata do pracy. Z wewnętrznych danych ShareHire wynika, że najczęstsza kwota wypłacana polecającym wynosi 1000 zł. Jednak pracodawcy decydują się również na pozafinansowe sposoby wynagradzania. Firma doradcza EY za polecenia oferuje przejażdżkę Ferrari czy obiad z wybranym pracownikiem firmy. Wśród unikalnych nagród przedsiębiorstwa oferują m.in. drony czy wycieczki w ciekawe miejsca, a czasami umożliwiają przekazanie części otrzymanych środków na cel charytatywny.
- Utrudniony dostęp do kadry to wyzwanie dla rekruterów, którzy szukają nowych, skutecznych rozwiązań, takich jak programy poleceń rekrutacyjnych. Pozwalają one sprawniej i często taniej odnaleźć pożądanych pracowników. Jednym z ważniejszych elementów programu poleceń rekrutacyjnych są nagrody. Najczęściej wypłaca się po prostu pieniądze lub wręcza bilety do kina. Jednak przykład zachodnich krajów pokazuje, że im ciekawsza zachęta, tym większe powodzenie programu. Czasami wystarczy nieoczekiwana forma, jak choćby dodatkowy dzień wolny od pracy. Oryginalne pomysły pojawiają się już w polskich firmach i według nas ten trend będzie się pogłębiał, bo to się pracodawcom po prostu opłaca – mówi Łukasz Małecki, prezes zarządu ShareHire, firmy zajmującej się outsourcingiem programów poleceń rekrutacyjnych.

Wysokość nagrody zależy głównie od stanowiska, na które poszukiwana jest osoba. Zasada jest prosta – im wyższa specjalizacja, tym wyższa nagroda. Stąd współpracujący z ShareHire klienci z branży IT, m.in. Billennium, za polecenie specjalisty płacą nawet 8 tys. zł. Natomiast firmy z branży logistycznej, poszukujące pracowników niższego szczebla, średnio wypłacają nagrodę w wysokości 350-500 zł. W obu przypadkach nagroda za polecenie jest nawet kilkukrotnie niższa niż wynagrodzenie agencji zatrudnienia. Najczęstsza wartość nagrody w firmach, których programy poleceń obsługuje ShareHire wynosi 1000 zł, wypłacane w dwóch ratach po 500 zł, oddzielonych trzymiesięcznym okresem próbnym.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,53

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane