PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Policja: Na podstawie wyrzucanych paragonów chciał wyłudzić zwrot podatku VAT

Autor: Policja.pl, www.dlahandlu.pl 21 maja 2012 10:24

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych rozpracowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenia poświadczeń nieprawdy na dokumentach księgowych w postaci faktur VAT. Jego działanie miało na celu zaniżenie podatku dochodowego oraz przygotowania do wyłudzenia podatku na kwotę nie mniejszą niż milion złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Jak informuje policja, na trop tego przestępczego procederu funkcjonariusze wpadli po tym, jak jednego z policjantów, będącego w czasie wolnym od służby, przed marketem budowlanym zaczepili dwaj nieznani mężczyźni, chcąc od niego paragon. Okazało się, że mężczyźni zaczepiali także inne osoby.

W wyniku prowadzonych w tej sprawie działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni zaczepiali przed marketami budowlanymi klientów wychodzących ze sklepów i brali od nich paragony. Paragony wyciągali również z kosza na śmieci. Jak ustalili policjanci, mężczyźni zamieszani w ten proceder, szli później z paragonami do sklepu, gdzie brali na zakupy w nich ujęte faktury VAT.

Funkcjonariusze, rozpracowując okoliczności tej sprawy, przesłuchali kilkaset osób. Zgromadzony w tej sprawie materiał dał podstawę do zatrzymania mężczyzny, prowadzącego działalność gospodarczą, który - jak się okazało - kierował tym procederem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane