PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Policja zatrzymała sprawców napadu na kantor w Realu

Autor: Gazeta Wyborcza 10 września 2010 13:42

Kielecka policja zatrzymała sprawców, którzy w lipcu obrabowali kantor wymiany walut w kieleckim hipermarkecie Real. W wózku na zakupy wywieźli wtedy sejf, w którym było około 120 tys. zł - podaje Gazeta Wyborcza.


 - Zatrzymani w tej sprawie to dwaj mieszkańcy Radomia, w wieku 29 i 31 lat, zostali już tymczasowo aresztowani. Obaj byli już notowani za podobne przestępstwa - informuje Zbigniew Pedrycz, rzecznik świętokrzyskiej policji.

Hipermarket był wtedy czynny, ale zgłoszenie o włamaniu policja otrzymała dopiero następnego dnia rano, gdy pracownik kantoru przyszedł do pracy. Mieści się on w stojącej pośrodku pasażu galerii od strony prawego wejścia do centrum. Złodzieje wyważyli drzwi, weszli do środka i oderwali od podłogi sejf z pieniędzmi. Było w nim około 120 tys. zł w różnych walutach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że policji tłumaczono, iż po sygnale z agencji ochrony Herkules pracownik ochrony hipermarketu poszedł w tamto miejsce, ale nic podejrzanego nie zauważył. Policjanci wyjaśniali w tej sprawie jeszcze jeden wątek - zamieszania przy kasach w innym miejscu galerii, które być może zostało wywołane celowo, by odwrócić uwagę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane