Polomarket chce uruchomić 30 sklepów do końca 2013 roku

Autor: Wiadomości Handlowe 10 sierpnia 2013 02:33

Dla nas liczy się stabilny, systematyczny rozwój, oparty na zdrowych podstawach. Każda inwestycja jest starannie przemyślana. Mimo to szybko rośniemy, w ubiegłym roku uruchomiliśmy 53 nowe sklepy, w tym już 14, a planujemy jeszcze ponad 30 otwarć - mówi Marcin Sowa, prezes Polomarketu, w rozmowie z Wiadomościami Handlowymi.

Jak podkreśla, celem sieci jest zrównoważony rozwój na terenie całego kraju, a każda decyzja inwestycyjna opierana jest na wnikliwej analizie ekonomicznej. - Jeśli znajdziemy interesującą lokalizację, ale okaże się, że koszt zakupu nieruchomości i budowa obiektu lub czynsz, w przypadku wynajmu istniejącego lokalu, są zbyt wysokie w relacji do spodziewanych wyników ekonomicznych, rezygnujemy z inwestycji. Sieci, które nie zwracają uwagi na koszty i otwierają sklepy za wszelką cenę, byle tylko zwiększyć obroty, sporo ryzykują - podkreśla Marcin Sowa w wywiadzie dla Wiadomości Handlowych.

Jak tłumaczy, sieć rozwija się naturalnie od swojego historycznego centrum na Kujawach, jednak planuje ekspansję w regionach, w których ma mniej sklepów, np. w Małopolsce, Podkarpaciu czy na Lubelszczyźnie. Dodaje, że firma rozważa także rozwój w formule własnej franczyzy.

Polomarket chce wykorzystać kryzys do dalszego rozwoju. -  W czasie spowolnienia postawy zachowawcze nie są dobrym rozwiązaniem- mówi Marcin Sowa w Wiadomościach Handlowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane