PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polomarket pod lupą instytucji państwowych. Skontrolowano już 35 sklepów

Autor: dlahandlu.pl 9 sierpnia 2017 10:15

Polomarket pod lupą instytucji państwowych. Skontrolowano już 35 sklepów fot. materiały sieci Polomarket

5 instytucji państwowych przeprowadza kontrole w sklepach sieci Polomarket. Jak informują związkowcy, dotychczas przeprowadzono audyt w 35 sklepach.

Od kilku miesięcy trwa "wymiana oświadczeń" pomiędzy związkowcami a siecią Polomarket. Związkowcy organizują protesty pod sklepami sieci walcząc o prawa pracownicze.

Związek Syndykalistów Polski poinformował na swoich stronach, że od 20 czerwca instytucje państwowe, takie jak Państwowa Inspekcja Pracy, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Państwowa Inspekcja Handlowa, Główny Inspektorat Sanitarny, Obwodowy Urząd Miar i Główny Urząd Miar przeprowadzają kontrole we wszystkich sklepach sieci POLOmarket.

- Wbrew zapewnieniom prezesa POLOmarketu wygłoszonych na konferencjach prasowych, z których wynikało, że w sklepach POLOmarket nie ma żadnych nieprawidłowości i nie są łamane prawa pracownicze (w szczególności prawa osób niepełnosprawnych), pierwsze raporty pokontrolne, które spływają do związku ZSP POLO wykazały wiele nieprawidłowości. Raporty obejmują kontrole przeprowadzone dotychczas w 35 sklepach na terenie całego kraju - podaje organizacja.

Związek poinformował, że Państwowa Inspekcja Pracy w Łodzi po przeprowadzeniu kontroli w sklepach sieci POLOmarket w okręgu łódzkim wykryła nieprawidłowości w takich kwestiach jak m.in: nieudzielanie urlopów wypoczynkowych; nieprawidłowości w zakresie czasu pracy, w tym zatrudnianie osoby niepełnosprawnej w godzinach nadliczbowych, przekroczenie dobowej normy czasu pracy; niezapewnienie wymaganej liczby dni wolnych od pracy wynikających z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy w okresie rozliczeniowym czy niezapewnienie odpoczynku dobowego,

Kontrole nadal trwają i będą przeprowadzone we wszystkich sklepach POLOmarket. 

Odnosząc się do tych stwierdzeń sieć POLOmarket przesłała do redakcji dlahandlu.pl oświadczenie, w którym czytamy:

1) Od początku istnienia sieci POLOmarket, tj. od 1997 r., wszystkie sklepy POLOmarket są poddawane regularnym i wnikliwym kontrolom przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Handlowej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Urzędu Miar i innych, upoważnionych do tego przepisami prawa, instytucji państwowych, średnio kilkanaście lub kilkadziesiąt razy w każdym miesiącu. Obecne kontrole nie stanowią dla sieci POLOmarket żadnego novum.

 • BPP 2017-08-09 13:00:04

  Ciekawe co na to p.Mirosław P.....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane