Polomarket rozważa pozyskanie inwestora mniejszościowego i akwizycje

Autor: Puls Biznesu 14 maja 2014 09:25

Polomarket rozważa pozyskanie inwestora mniejszościowego i akwizycje

Polomarket to sieć z polskim kapitałem, która skupiła się na formacie supermarketowym. Jak się okazuje Polacy coraz częściej przedkładają supermarkety nad sklepy osiedlowe i hipermarkety. Dzięki temu sieć jest łakomym kąskiem do konsolidacji na rynku handlu detalicznego. Jak zapowiada w Pulsie Biznesu, Tomasz Waligórski, prezes Polomarketu, firma jest zainteresowana przejmowaniem, nie wykluczamy też łączenia sił.

Pół roku temu właściciele Polomarketu zatrudnili na stanowisku prezesa Tomasza Waligórskiego, który przez wiele lat był szefem spółek z grupy Jeronimo Martins. Przygotowana strategia, która ma popchnąć spółkę mocno do przodu. W ciągu trzech lat firma ma niemal podwoić skalę działania - do 6 mld zł przychodów rocznie z obecnych 3,75 mld zł. Tak szybko trudno jest jednak rosnąć samodzielnie, dlatego Polomarket rozważa pozyskanie inwestora mniejszościowego i akwizycje.

Prezes zapewnia, że sprzedaż większościowego pakietu akcji nie wchodzi w grę. Możliwe jednak, że spólka zdecyduje się na wprowadzenie inwestora strategicznego - czytamy w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,63

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane