PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polomarket: Transakcja z Argus Capital nie dotyczy operatora sieci

Autor: www.dlahandlu.pl 10 kwietnia 2012 17:04

Polomarket: Transakcja z Argus Capital nie dotyczy operatora sieci

Przedstawiciele Polomarketu potwierdzają, że Argus Capital jest zainteresowany przejęciem mniejszościowych udziałów w jednej ze spółek grupy. - Cała operacja służy uproszczeniu struktur kapitałowych w ramach grupy Polomarket - wyjaśnia spółka.

Jednocześnie firma podkreśla, że transakcja ta w żadnym wypadku nie dotyczy Polomarket Sp. z o.o., operatora sieci oraz właściciela znaku Polomarket.

Przypomnijmy, kilka dni temu cypryjska spółka Domelius Ltd zgłosiła zamiar przejęcia kontroli nad spółką Polomarket-Detal z Inowrocławia. Natomiast fundusz inwestycyjny ARGUS Capital z siedzibą w Jersey zgłosił w UOKiK-u zamiar przejęcia kontroli nad Domelius Ltd.

Polomarket to polska sieć supermarketów, zbudowana od podstaw z zaangażowaniem wyłącznie polskiego kapitału. Dziś Polomarket to 344 placówek obecnych zarówno w małych, jak i dużych miastach na terenie całej Polski. Po pierwszych czterech miesiącach 2011 przychody sieci wzroł.y o 12,56 proc.w stosunku do roku ubiegłego osiągając poziom 1 mld złotych. W tym samym czasie sprzedaż w tzw. sklepach like-for-like wzros.a o 5,36 proc. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane