Polomarket zanotował 3,5 mld zł przychodów. Spółka rozważa budowanie szerszej grupy kapitałowej

Autor: www.dlahandlu.pl 8 marca 2013 11:15

Polomarket zanotował 3,5 mld zł przychodów. Spółka rozważa budowanie szerszej grupy kapitałowej

Rok 2012 Polomarket zalicza do udanych. Przychody netto wyniosły ponad 3,5 mld zł, a wypracowany wynik EBITDA był najwyższy w historii. Za kwotę blisko 200 mln zł Grupa otworzyła 56 nowych supermarketów i tym samym zamknęła rok 2012 liczbą 385 placówek.

- Mimo zauważalnego spowolnienia gospodarczego zarząd Polomarket z optymizmem patrzy w przyszłość. Sieć zwiększa swoją siłę zakupową i cały czas rozwija relacje z dostawcami. Opracowana została nowa strategia dla firmy na lata 2013 - 2016. W tym czasie POLOmarket będzie rozwijał się w sposób organiczny, by na koniec roku 2016 osiągnąć 6 mld zł przychodów netto - informuje spółka.

Od początku roku 2013 Polomarket ma już za sobą 9 otwarć nowych sklepów i niebawem otworzy swoją czterechsetną placówkę. Ponadto sieć nie wyklucza fuzji, przejęć, rozważa także budowanie szerszej grupy kapitałowej.

Polomarket posiada dwa centra logistyczne i cały czas doskonali proces dystrybucji towarów. - Budowa kolejnych centrów logistycznych zoptymalizuje czas dotarcia produktów do sklepów, a zaoszczędzony kapitał pozwoli wypracować jeszcze bardziej konkurencyjną ofertę dla klienta - wyjaśniają przedstawiciele spółki.

W dalszym ciągu duży nacisk będzie kładziony na rozwój marki własnej. Przekroczenie 20% udziału tych produktów w sprzedaży w roku 2012, potwierdza ich atrakcyjność dla klienta.

W drugim kwartale firma zaprezentuje nowy system identyfikacji wizualnej oraz odświeżone logo. Wyposażenie i układ sklepów zostaną zmodyfikowane tak, aby miejsce zakupów stało się optymalnie przestronne i nowoczesne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • roman 2013-03-23 08:32:05

  Miało byc jak nigdy a wyszło jak zawsze

 • do byłego pracownika 2013-03-10 14:11:40

  Za robotę byś się wzioł.  Jak ktoś ma syf na zapleczu sklepu to trzeba upomnieć kierownika sklepu, albo KR. Sanepid na głupotę ludzi nie pomoże. Na głupotę zwyczajnie nie ma lekarstwa.

 • b pracownik 2013-03-10 12:29:16

  Polmarket ma zysk bo oszczędza na płacach i na czym tylko się da: nap, co do logistyki to dostarcza towar jednym samochodem,świeże z chemią a na dodatek tym samym kursem na samochodzie zabiera odpady-folie i kartony,co na to sanepid?

  w sklepach w magazynach jest gorzej niż na bazarach-sajgon!!! zapraszam sanepid do odwiedzin bez zapowiedz!!

  tak jest we wszystkich sklepach w Zielonej Górze

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane