Polska Grupa Górnicza uruchomiła e-sklep z paczkowanym węglem

Autor: PAP 6 lipca 2016 11:45

Polska Grupa Górnicza (PGG) uruchomiła internetowy sklep z paczkowanym węglem, stosowanym do ogrzewania domów. W połowie sierpnia przez internet będzie można kupić także węgiel z konkurencyjnej spółki - Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).

W ostatnim czasie zarówno PGG, jak i związana z KHW spółka Katowicki Węgiel, a także firma Węglokoks Kraj, zwiększają ilość paczkowanego węgla, kupowanego przez gospodarstwa domowe. Uruchomienie sprzedaży przez internet ma ułatwić dostęp do tego produktu i wzmocnić pozycję polskich producentów wobec podobnego węgla z importu.

W paczkach po 25 kg sprzedawane są tzw. ekologiczne gatunki węgla - ekogroszki, powstające z węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki, z wyselekcjonowanych partii urobku, który charakteryzuje się dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności i niewielkiej ilości substancji niepalnych. Spalanie takiego paliwa w nowoczesnych kotłach ogranicza emisję szkodliwych substancji.

Według wcześniejszych informacji, PGG zamierza zwiększyć prawie o połowę produkcję ekogroszku z kopalni Piast-Ziemowit - niedawno spółka uruchomiła tam nową linię do paczkowania tego produktu; w tym roku na rynek ma trafić ok. 285 tys. ton takiego paliwa.
PGG jako pierwsza, wśród wiodących producentów węgla w Polsce, zdecydowała się na uruchomienie bezpośredniej sprzedaży przez internet, pod adresem www.pgg.pl. Dzisiaj każdy, w dowolnym miejscu w Polsce, może poprzez kliknięcie klawiszem zamówić oryginalny ekogroszek Retopal z transportem bezpośrednio do domu - wskazał rzecznik spółki Tomasz Głogowski.

Sklep oferuje węgiel w paletach o masie jednej tony, składających się z 40 worków po 25 kg. Jednorazowo możliwy jest zakup od 1 do 5 palet. Obowiązuje jedna cena z dostawą w całym kraju. Złożenie zamówienia i płatność za węgiel realizowane są poprzez intuicyjny interfejs, można także dokonać zakupu z urządzeń mobilnych. Bezpłatna dostawa (w ciągu trzech dni od dokonania płatności) odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Przygotowania do uruchomienia pierwszego w Polsce sklepu z ekogroszkiem trwały od kilku miesięcy. W pierwszym etapie w kopalni Piast powstała w pełni automatyczna linia do paczkowania węgla. Podczas workowania kontrolowana jest zawartość każdego worka, w tym zwłaszcza pod kątem potencjalnego zanieczyszczenia częściami metalowymi. Czysty ekogroszek o stabilnej jakości daje gwarancję optymalnej, bezawaryjnej pracy kotła.

Na drugą dekadę sierpnia uruchomienie sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego zapowiedziała w ubiegłym tygodniu spółka Katowicki Węgiel z grupy KHW. Przygotowana jest już nowa strona internetowa spółki, która zyska dodatkowe funkcje, w tym zakładkę z dostępem do sklepu. Trwają ostateczne testy funkcjonalności i rozwiązań technicznych, dokonywane są ostatnie poprawki.

 • Jacek 2016-07-07 09:44:23

  Jaka cena?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,19

 • Śr

  1,69

 • Min

  1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane