Polska Grupa Supermarketów w natarciu

Autor: www.dlahandlu.pl 26 września 2016 15:08

Polska Grupa Supermarketów w natarciu

Polska Grupa Supermarketów planuje w ciągu najbliższych 18 miesięcy zbudować największą, polska sieć handlową. W ramach procesu konsolidacji PGS chce zbliżyć polskie środowiska kupieckie oferując polskim przedsiębiorcom, prowadzącym małe sieci sklepów, lepsze warunki współpracy oraz wsparcie w walce z rosnąca konkurencją zagranicznych firm.

PGS chce zacieśnić współpracę z sieciami spółdzielczymi, które obecnie stanowią ok. 15 proc. wszystkich sklepów należących do PGS (m.in. spółdzielnie Włocławek, Rypin, Płock). Docelowo sieć planuje udział spółdzielczych sklepów na poziomie 30 proc.

- Uważamy, że siła marki spółdzielczych sklepów oraz Społem daje mniejszym przedsiębiorcom i akcjonariuszom PGS wiele możliwości. Obecność Społem w naszej strukturze podnosi wartość dla pojedynczych akcjonariuszy. Dlatego prowadzimy rozmowy z spółdzielniami handlowymi w różnych częściach kraju  – ujawnia Michał Sadecki, prezes PGS.

Plan PGS zakłada stworzenie silnej, polskiej alternatywy dla międzynarodowej konkurencji oraz walka w obronie interesów polskich przedsiębiorców, prowadzących pojedyncze punkty, narażonych na praktyki nieuczciwej konkurencji.

PGS analizuje możliwości inwestycyjne oraz opcje przejęcia poszczególnych punktów współpracujących w ramach innych sieci. Pierwszym etapem jest budowa 10 nowych punktów na Dolnym Śląsku. Do tej pory PGS koncentrowała się na działalności w centralnej i wschodniej Polsce.

Przeczytaj także:

Do tej pory sieć skupiała swoją działalność na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Pomorzu, Warmii, Kujawach, Podlasiu oraz w województwie łódzkim. Teraz zamierza rozbudować swoją obecność na południu i zachodzie Polski. Jak zapewniają przedstawiciele PGS, firma przygląda się punktom usytuowanym na osiedlach.

- Naszym celem jest stworzenie dogodnej alternatywy dla hipermarketów – dodaje Michał Sadecki z PGS. 

Obecnie PGS szczegółowo analizuje rynek, by wybrać jak najlepsze lokalizacje dla swoich przyszłych sklepów, których w ciągu najbliższych 6 miesięcy ma powstać 60-100, tak aby sieć wzrosła do 700 punktów w kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane