PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polska Izba Handlu polemizuje ze zdaniem szefa Biedronki na temat marki własnej

Autor: PIH 7 marca 2013 15:00

W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Tomasza Suchańskiego, dyrektora generalnego sieci Biedronka opublikowanej w artykule z dnia 7 marca 2013 "Szef Biedronki: Ograniczenie liczby produktów marki własnej w sklepach oznaczałoby ograniczenie konkurencji" Polska Izba Handlu informuje, że zgodnie z jej najlepszą wiedzą nie istnieje oficjalne stanowisko UOKiK w sprawie ograniczenia sprzedaży produktów markowych w unikalnych gramaturach do niektórych sieci dyskontów, na które powołuje się w swojej wypowiedzi Pan Suchański w nawiązaniu do wątpliwości Polskiej Izby Handlu.

- Polska Izba Handlu zajmowała się sprawą dedykowanych gramatur produktów markowych w roku ubiegłym, kiedy to został udowodniony fakt udzielania przez producentów odmów sprzedaży wybranych gramatur produktów markowych argumentowanych produkowaniem ich na wyłączność sieci Biedronka należącej do Jeronimo Martins Polska. Zebrany materiał dowodowy został przekazany do UOKiK z prośbą o rozpatrzenie naszych wątpliwości - czytamy w oświadczeniu PIH.

 

UOKiK odmówił wówczas rozpoznania materiału, wszczęcia postępowania i zajęcia oficjalnego stanowiska, poprzestając na nieformalnej opinii, że
zarejestrowane przez nas odmowy sprzedaży artykułów markowych w unikalnych gramaturach sieciom innym niż Biedronka nie stanowią czynu nieuczciwej konkurencji. Tym samym sprawa została więc niejako rozstrzygnięta arbitralnie bez jej oficjalnego rozpoznania. Skorzystanie przez prezesa UOKiK z prawa do niepodejmowania rozpoznania i wszczęcia postępowania uniemożliwiło jednocześnie złożenie formalnego odwołania, co zamknęło Izbie możliwości dalszego zadziałania w tej sprawie.

 

Działanie to w praktyce oznacza brak wiążącego stanowiska UOKiK w tej sprawie wydanego w trybie administracyjnym. Trudno więc nazywać to działanie zajęciem stanowiska, jest to raczej unikanie podjęcia tematu i blokowanie działań związanych z formalnym wyjaśnieniem sytuacji - napisano w oświadczeniu.

Wypowiedź dyrektora Biedronki

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,60

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane