Polska na 13. miejscu pod wzg. aktywności sieci handlowych

Autor: pr 14 lipca 2014 13:11

Rynek niemiecki zajmuje pierwsze miejsce w globalnym rankingu pod względem aktywności sieci handlowych. Brazylia jest w nim dopiero na 53, a Argentyna 55 miejscu, podczas gdy Holandia i Polska zajmują ex aequo 13 pozycję. Jeśli przyjrzymy się zestawieniu „Jak globalne są sieci handlowe w poszczególnych krajach”, Polska i Holandia zajmują także wspólne miejsce – 17., Argentyna dopiero 58., a Brazylia 45., Niemcy plasują się na wysokiej 5. pozycji - wynika z analizy CBRE.

Porównując najwyższe osiągalne stawki czynszów w sektorze magazynowym, za powierzchnię logistyczną najwięcej miesięcznie płacą najemcy w Brazylii - 7.5 euro za mkw., nieco mniej w Niemczech i Holandii - odpowiednio 6.2 i 6.25 euro/mkw., w Polsce 5 euro/mkw., natomiast w Argentynie 4 euro/mkw.
Znacznie większe dysproporcje zaobserwujemy w stawkach najmu przestrzeni biurowej. W Argentynie wynajęcie jednego mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej kosztuje maksymalnie 18 euro, podczas gdy w sąsiedniej Brazylii aż 52 - czyli dwa razy więcej niż w Polsce, gdzie najwyższe czynsze sięgają 26 euro. W Holandii jest to 29, a w Niemczech 38 euro za metr kwadratowy. Polskę i Argentynę oraz Niemcy i Brazylię łączy współczynnik pustostanów w segmencie biurowym dla dużych miast w tych krajach. W Warszawie i Buenos Aires kształtuje się on na poziomie 11-12%, we Frankfurcie i Rio de Janeiro wynosi około 15%, natomiast w Amsterdamie sięga 17%.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane