PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polska największym „zbliżeniowym" rynkiem firmy Visa w Europie

Autor: www.dlahandlu.pl 16 stycznia 2013 15:04

Polska była jednym z tych krajów europejskich, w których w zakończonym 30 września 2012 r. roku finansowym system Visa rozwijał się najszybciej. Wartość transakcji bezgotówkowych zwiększyła się w naszym kraju o 12,9% do równowartości 17,1 miliarda euro, podczas gdy wartość transakcji ogółem (tj. z wypłatami gotówki włącznie) wzrosła o 6,2% do 58,8 miliarda euro.

 Różnice były jeszcze większe w odniesieniu do kart debetowych – gdzie wzrost wyniósł odpowiednio 17,2% oraz o 6,9%. Liczba płatności polskimi kartami Visa przekroczyła 750 mln (wzrost o 16,4%), natomiast liczba wszystkich transakcji, łącznie z wypłatami gotówki z bankomatu, wyniosła 1,25 mld (wzrost o 10,4%).

Istotne znaczenie dla przyśpieszenia rozwoju płatności bezgotówkowych i zmniejszenia w tym względzie dystansu do krajów Europy Zachodniej ma rozpoczęty w 2010 r. program rozwoju i unowocześniania sieci akceptacji Kartą Visa zapłacisz wszędzie, do którego zgłoszonych zostało ponad 110 tys. nowoczesnych terminali EMV zainstalowanych w ponad 96 tys. placówkach handlowo-usługowych, które wcześniej nie akceptowały kart. Finansowany przez banki-wydawców kart Visa w Polsce, program subsydiowania terminali POS instalowanych przez agentów rozliczeniowych jest skierowany głównie do małych i średnich firm detalicznych działających w mniejszych miastach i na terenach wiejskich, które zyskały łatwiejszy dostęp do usług akceptacji kart dzięki aktywnym działaniom agentów rozliczeniowych oraz włączaniu tych usług do pakietów oferowanych przez banki firmom z segmentu MiŚP.

Ponad 50% terminali zgłaszanych obecnie do subsydium z Programu umożliwia płatności zbliżeniowe, co w znacznej mierze przyczyniło się do przekroczenia łącznej liczby 100 tys. terminali akceptujących zbliżeniowe płatności Visa, czyli ponad jednej trzeciej wszystkich terminali w naszym kraju; dzięki temu Polska jest krajem o największym nasyceniu terminalami zbliżeniowymi w Europie.

Szybki rozwój sieci akceptacji w połączeniu z rosnącym wydawnictwem zbliżeniowych kart Visa, których liczba przekroczyła już 8 mln (prawie 40% wszystkich kart Visa) uczynił z Polski największy „zbliżeniowy" rynek Visa w Europie, gdzie realizowanych jest najwięcej płatności zbliżeniowych, zarówno pod względem ich ilości, jak i wartości.

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że w Polsce płatności zbliżeniowe Visa stanowią już ponad 20% wszystkich płatności Visa na kwoty do 50 zł, gdyż potwierdza to słuszność naszej strategii zakładającej, że płatności zbliżeniowe odegrają kluczową rolę w zastępowaniu gotówki w segmencie transakcji o niskiej wartości  - stwierdziła Małgorzata O'Shaughnessy, wiceprezes Visa Europe i dyrektor generalna odpowiedzialna za Polskę, Czechy i Słowację.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane