PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polska największym dostawcą do sklepów IKEA

Autor: Rzeczpospolita 30 września 2013 09:18

Pod względem liczby towarów ten kraj jest największym dostawcą do sklepów IKEA, więc nasze zaangażowanie w sektorze produkcyjnym będzie nadal rosło - zapowiada Peter Agnefjall prezes grupy IKEA w rozmowie "Rzeczpospolitą".

Jak potwierdza Peter Agnefjäll, IKEA systematycznie inwestuje w Polsce spore pieniądze zarówno w nowe sklepy, jak i zakłady produkcyjne. Głównie chodzi o polskiego klienta, któremu firma chce zaoferować jak największy wybór towarów, ponieważ Polska jest w korzystnej sytuacji gospodarczej.

IKEA pracuje nad kilkoma nowymi projektami w Polsce, jednak najbardziej zaawansowana wydaje się być budowa sklepu w Lublinie.

Pod względem liczby towarów Polska jest dzisiaj największym dostawcą do sklepów IKEA, dlatego zaangażowanie firmy w sektorze produkcyjnym będzie rosło. Do 2020 r. sprzedaż grupy ma się podwoić do poziomu 50 mld euro, co w oczywisty sposób przełoży się także na nowe zakłady.

W planach IKEA jest uruchomienie sklepu internetowego w naszym kraju - jednak na pewno nie stanie się to przed zbliżającymi się świętam Bożego Narodzenia - zapowiada prezes na łamach "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane