Polska stała się dla Tesco drugim rynkiem w Europie

Autor: dlahandlu.pl 5 października 2010 10:45

Polska stała się dla Tesco drugim rynkiem w Europie

Sprzedaż na rynkach międzynarodowych wzrosła o 16,8 proc., a uwzględniając stały kurs wymiany walut o 10,9 proc. W Europie wzrost sprzedaży wyniósł 5.8 proc. (8.6 proc. przy stałej wymianie walut). Sprzedaż like for like w Europie wzrosła o 3,1 proc.

Dodatkowo otwarcia nowych sklepów i remodeling istniejących oraz przekształcenie ich w format Extra zostało bardzo dobrze przyjęte przez konsumentów. Dwucyfrowa poprawa wyników została zanotowana w czterech sklepach tego typu, w tym w placówce w Częstochowie. W przypadku pierwszej placówce na Słowacji, w Petrzalce wzrost sprzedaży like for like wyniósł 20 proc. Polska jest obecnie drugim największym rynkiem Tesco w Europie, zarówno pod względem sprzedaży jak i zysku. Udział Tesco w polskim rynku detalicznym wzrósł z 4,8 proc. do 4,9 proc. (wg. GfK)

Tesco zanotowało w I połowie roku obrachunkowego 2010 roku 8,3 proc. wzrostu sprzedaży do 32,9 milirada funtów. Uwzględniając stały kurs wymiany walut sprzedaż wzrosła o 6,4 proc. (w tym paliwa) oraz o 5,5 proc. (wykluczając paliwa). Wzrost zysku w grupie Tesco wyniósł 9.1 proc., do 1,747 miliona funtów, a marża wzrosła o 10 punktów bazowych, zaś zysk na akcję wzrósł o 12.3 proc.

W tym czasie Tesco uruchomiło nowe sklepy o powierzchni 2,7 milionów stóp kwadratowych, a kolejne 6,4 miliona stóp kwadratowych zostanie otwarte w II połowie roku obrachunkowego, z czego 73 proc. poza Wielką Brytanią. Firma zamierza zatrudnić 16 tys. nowych pracowników, z czego 7 tys. poza Wielką Brytanią. Terry Leahy, prezes Tesco powiedział: - Globalna ekonomia po dwóch latach słabej kondycji, daje sygnały powrotu do dobrej koniunktury na większości rynków, na których Tesco jest obecne. W Wielkiej Brytanii najwyższe wzrosty notuje sprzedaż online oraz usługi finansowe świadczone przez Tesco Bank.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane